Mrągowo/MŁODE FORMY 3: Pracownia Fizyczna „Piątka”

Zdjęcie: Mrągowo/MŁODE FORMY 3: Pracownia Fizyczna „Piątka”

V

Wersja do druku

Udostępnij

Codzienne spotkania bazują na słowie i geście. Ale to nie znaczy, że kiedy odrzućmy to co werbalne przestajemy się porozumiewać. Spektakl Piątka zbudowany jest w oparciu o świadomie używane gesty przywitania. By je rozwijać, by stawały się ciekawsze potrzeba odkrywać je coraz na nowo. W efekcie czego powstaje ruchomy obraz charakterów. Nie ma tu większego znaczenia kto z kim jest, główną myślą jest bycie razem. Każde spotkanie jest powodem do budowania nowej relacji, która dopełnia się poprzez ruch / taniec.

CHOREOGRAFIA: Aleksandra Klimiuk, Wojciech Łaba
TANCERZE: Urszula Parol, Radosław Klimecki, Aleksandra Klimiuk, Wojciech Łaba
KOSTIUMY: Zuzanna Markiewicz
MUZYKA: Yann Tiersen Esther, La Lettre d’explication, Moderat Porc
CZAS: 30 min

Obejrzyj TRAILER SPEKTAKLU

PRACOWNIA FIZYCZNA jest grupą założoną przez Jacka Owczarka w lutym 2009 roku w Łodzi. Bazując na improwizacji i technikach tańca współczesnego, członkowie Pracowni sięgają po różnorodne formy ruchu i środki wyrazu, starając się jak najpełniej eksplorować możliwości własnego ciała. Głównym polem działania grupy jest proces twórczy. W przestrzeni wymiany i realizacji tak indywidualnych, jak i wspólnych pomysłów powstają spektakle i inne zdarzenia sceniczne. Tancerze Pracowni są również pedagogami tańca, którzy stale współpracują z teatrami i instytucjami kultury w całym kraju. Grupa współpracuje z Wydziałem Choreografii i Technik Tańca przy Akademii Muzycznej w Łodzi.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

CENTRUM KULTURY I TURYSTYKI, 11 - 700 Mrągowo, ul. Warszawska 26

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close