Kraków/Festiwal KRoki: Pracownia Fizyczna „A3” i „Powyżej nieba”

Zdjęcie: Kraków/Festiwal KRoki: Pracownia Fizyczna „A3” i „Powyżej nieba”

Powyżej nieba. Fot. z materiałów organizatorów,

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal KRoki zaprasza jednego wieczoru na pokaz dwóch spektakli Pracowni Fizycznej Jacka Owczarka: A3 (chor. Jacek Owczarek) i Powyżej nieba (chor. Witold Jurewicz).  

 

A3

Autor i wykonawcy A3 zastanawiają się fizycznie na scenie, czy opierając konstrukcję spektaklu wyłącznie na formie i obecności ciała w przestrzeni da się uciec od kreacji postaci i fabuły?

Spektakl zderza cielesność z czystą, matematyczną mapą sześcianu. Kostiumy Zuzanny Markiewicz, nawiązujące do neoplastycyzmu są jej autorską odpowiedzią na strukturę spektaklu, powstałą niezależnie i na długo przed zaproszeniem do Muzeum Sztuki. Spektakl grany był dotychczas w kilkukrotnie w Łodzi a także m.in. w Gdańsku, Kaliszu, Bydgoszczy, Chorzowie.

 

Pracownia Fizyczna
A3 | 2010
choreografia: Jacek Owczarek
tancerze: Paweł Grala, Aneta Jankowska, Aleksandra Klimiuk, Wojciech Łaba, Urszula Parol, Katarzyna Sikora, Paweł Skalski, Katarzyna Wolińska
kostiumy: Zuzanna Markiewicz
spektakl, 40 minut

 

Powyżej nieba 

Powyżej nieba to pełen humoru i dystansu spektakl taneczno-aktorski, będący ruchowym komentarzem do tekstów Ireny Turskiej o pochodzeniu i rozwoju tańca.

 

Czas trwania: 40min. i 20min.

Bilety: 20-25zł

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Małopolski Ogród Sztuk, ul. Rajska 21

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close