Ludzie tańca

Zdjęcie: Paweł Skalski

Paweł Skalski. Fot. z archiwum autora.

Wersja do druku

Udostępnij

Paweł Skalski – tancerz i choreograf. Dyplomowany instruktor tańca współczesnego. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza wPoznaniu. Przez 10 lat był tancerzem Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” prowadzonego przez Jana Łosakiewicza. Laureat kilkudziesięciu turniejów tańców polskich w formie towarzyskiej, w tym przez 2 lata wicemistrz Polski.

Uczestniczył w projektach i coachingach dla profesjonalnych artystów tańca prowadzonych przez wybitnych twórców z Europy i Stanów Zjednoczonych (m.in. Michael Schumacher, Robert Hayden, Leah Stein, Witold Jurewicz, Leszek Bzdyl). Jako tancerz współpracował m. in. zTeatrem Starym wKrakowie, Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu iTeatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Brał udział w spektaklach reżyserowanych m. in. przez Leszka Bzdyla, Wojciecha Kościelniaka iPiotra Cieplaka, a także w filmie Zuzanna w reżyserii Darii Kopiec.

Na stałe związany z dwiema działającymi w Łodzi grupami tanecznymi: Teatrem Tańca „Alter” Witolda Jurewicza iPracownią Fizyczną Jacka Owczarka.

Tancerz i nauczyciel tanga argentyńskiego. Autor ruchu scenicznego wspektaklach Eva Peron w Teatrze Najważniejszym wydarzeniem w procesie rozwijania pasji związanej z tangiem był dla artysty kilkumiesięczny pobyt w Buenos Aires w 2007 roku. Miał wówczas okazję poznać różne style tego gatunku tańca, jak również rozmaite podejście twórców do tanga. Kształcił się m.in. wszkole Tango Brujo oraz w trybie indywidualnym pod okiem takich nauczycieli jak Andreas Facio, Marcelo Gutierrez i Silvana Nunez. Autor ruchu scenicznego wspektaklach Eva Peron w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (2010) oraz Tango Mrożka wTeatrze Współczesnym w Szczecinie (2010). Reżyser autorskiego spektaklu Aqui y Ahora realizowanego przy współpracy z Teatrem Nowym w Łodzi, inspirowanego tangiem argentyńskim.

Wykładowca na kierunku tańca współczesnego wPaństwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu oraz na wydziale Choreografii i Technik Tańca w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Artysta prowadzi autorskie warsztaty i lekcje tanga argentyńskiego oraztańca współczesnego. Głównym celem jego zajęć jest praca nad świadomością ciała, a także umiejętnością prowadzenia ibudowania kontaktu między partnerami oraz poszukiwanie wspólnych źródeł ruchu.

Paweł Skalski. Fot. z archiwum autora.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close