Ludzie tańca

Zdjęcie: Kasia Wolińska

Na zdjęciu: Kasia Wolińska. Fot. Sven Gutjahr.

Wersja do druku

Udostępnij

Kasia Wolińska – urodzona w Gdańsku. Absolwentka wydziału Tańca i Choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi, wydziału Tańca i choreografii na HZT Inter-University Centre for Dance (Międzyuniwersyteckim Centrum Tańca) w Berlinie. Ukończyła również Wydział Antropologii Kultury Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Stypendystka programu danceWEB 2015, rezydentka Centro Selva w Peru oraz Zarya AiR w Rosji. W 2016 uczestniczyła w programie rezydencyjnym Global Practice Sharing w Nowym Jorku, realizowanym przez Movement Research, we współpracy z Art Stations Foundation oraz Instytutem Muzyki i Tańca. Swoje autorskie prace pokazywała m.in. w HAU ( Berlin), Judson Church (Nowy Jork, w ramach programu GPS), Teatrze Studio (Warszawa, w ramach Sceny Tańca Studio), Het Veem (Amsterdam). Razem z pisarką i teoretyczką sztuki Fridą Sandstrom tworzy interdyscyplinarną platformę The Future Body At Work.

Jako tancerka i performerka współpracowałą m.in z Agatą Siniarską, Karolem Tymińskim, Rosalind Crisp, Gosią Wdowik, Vincentem Bozek, Ulą Zerek, Tatianą Kamieniecką, itd.

 

Od 2018 prowadzi blog o tańcu i polityce.

 

Więcej informacji:

 http://kasiawolinska.weebly.com/

 https://www.instagram.com/wolinskaxx/?hl=en

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close