IV Gdański Festiwal Tańca/Azja + Europa: Tatiana Kamieniecka i Katarzyna Wolińska „Best f(r)iends” -premiera

Zdjęcie: IV Gdański Festiwal Tańca/Azja + Europa: Tatiana Kamieniecka i Katarzyna Wolińska „Best f(r)iends” -premiera

Fot. Paweł Wyszomirski

Wersja do druku

Udostępnij

Tatiana Kamieniecka i Katarzyna Wolińska: „Idea spektaklu została silnie zainspirowana scenariuszem Persony Ingmara Bergmana. Podejmując temat jednostkowej osobowości i jej rozdwojenia, rozczłonkowania chcemy także zadać pytanie o miejsce człowieka wobec społeczeństwa i wobec samego siebie. Szczególnie interesująca staje się ta relacja jednostki z samą sobą, zwłaszcza moment, kiedy w obliczu sytuacji granicznej człowiek konfrontuje się z nieodkrytą dotychczas, uśpioną stroną własnej osobowości. Jakie emocje rodzą się przy okazji owej konfrontacji – groza, zaciekawienie, niepokój, dezorientacja? Kim jestem, jak bardzo mogę kształtować samego siebie, jak bardzo mogę zbliżyć się do siebie samego? Jak rozpoznać siebie w Personie? Co przynosi spotkanie z nią? Osobowość rozpada się na dwie kobiece figury, skrajnie odległe od siebie, które noszą w sobie potencjał pełni, ale zbliżenie wymaga wielkiej siły i świadomej zgody.”

Choreografia, wykonanie: Tatiana Kamieniecka, Katarzyna Wolińska | muzyka: Paweł Osiński, Chuck Berry, The Platters, Fligt of the Conchords | premiera: GFT 2012, Klub Żak | realizacja we współpracy z Klubem Żak | 40 minut

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:40

Sala Suwnicowa

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close