Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Agata Siniarska „You Are Safe”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Agata Siniarska „You Are Safe”

Agata Siniarska "You Are Safe", fot. Maurycy Stankiewicz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie Agata Siniarska pokaże swój spektakl You Are Safe.

O spektaklu:

Ta praca mierzy się z problematyką ruchu oraz poruszania we współczesnym świecie… I sama się w nim porusza i nie wie, w którą stronę podążać… Nie można uciec od problemów naszej planety, nie ma powrotu do początku, do czystości. Nie da się zatrzeć reperkusji, które ludzkość́ już spowodowała i które nadal powoduje. Jak zatem usytuować́ się w i wobec świata, w którym się ruszam, bezruszam, poruszam, próbuję, sytuuję, powoduję, napromieniowuję, dotykam, toksynuję, żyję, kupuję, konsumuję, wyrzucam, śmieciuję, butelkuję, ekosystemuję, ocieplam, globalizuję, antropocenuję, transformuję, ignoruję, szkodzę, chwastuję, roślinuję, wegetuję, ziemiuję, kompostuję, osadzam, działam, powiązuję, splatam, ekstraktuję, warunkuję, zanieczyszczam, emisjuję, powietrzuję, huraganuję, powodziuję, przesączam, przeciekam, materializuję, uważam, rozważam, zważam, czy zważam? Czy zauważam? Ile zauważam?

pomysł: Agata Siniarska

choreografia: Agata Siniarska, Ania Nowak, Katarzyna Wolińska

dramaturgia: Mateusz Szymanówka

konsultacje: Jeanine Durning, Julia Rodriguez, Karolina Grzywnowicz

reżyseria światła: Joanna Leśnierowska

czas trwania: 55 min

Agata Siniarska pracuje w obszarze choreografii usytuowanej pomiędzy ciałem a przestrzenią, myślą a wyobraźnią, faktem a fikcją. Interesuje ją wiedza zakorzeniona w różnych porządkach myślowych, która nie stara się wyjaśniać, ale angażować. Jest współzałożycielką female trouble – kolektywu, którego działania oscylują wokół problematyki tożsamości, ciała, feminizmu, przyjemności, afirmacji i miłości. Jest także współautorką Pinpoint TV – artystycznego projektu badawczego w formacie internetowego programu telewizyjnego. Obecnie skupia się na eksplorowaniu tańca jako cichego aktu zabijania.

http://cargocollective.com/agatasiniarska

Bilety: 15 zł

***

malta-festival.pl/pl/program/taniec

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close