Łódź/„5 lat później” – urodziny zespołu „Pracownia Fizyczna”: Spektakl „Re:akcje” i panel dyskusyjny

Zdjęcie: Łódź/„5 lat później” – urodziny zespołu „Pracownia Fizyczna”: Spektakl „Re:akcje” i panel dyskusyjny

Fot. Maciej Maciaszek.

Wersja do druku

Udostępnij

Re:akcje to spektakl teatru tańca, stworzony przez choreografa i reżysera Jacka Owczarka. Jego kształt i struktura są efektem autorskiej, unikalnej metody pracy z tancerzami opartej o improwizację i świadomości ciała w interakcji z drugą osobą. Jej wyjątkowość wynika ze swoistego odwrócenia kierunku twórczej pracy, bez planowania oczekiwanego, ostatecznego kształtu. W Re:akcjach punktem wyjścia nie jest scenariusz, lecz reakcje, które zachodzą pomiędzy postaciami kreowanymi przez improwizujących tancerzy. Obserwacja indywidualnych procesów każdego z sześciorga tancerzy z osobna, prowadziła do poszukiwań postaci i materiału ruchowego.  Zderzano je nawzajem ze sobą by prowokować niezaplanowane i zaskakujące zdarzenia. Ze spotkań i energii, którą wyzwala spotkanie z drugim człowiekiem powstała ostateczna struktura spektaklu. Spektaklu, który za każdym razem jest inny i wyzwala inne, lecz zawsze niezwykle silne emocje.

Reżyseria i choreografia: Jacek Owczarek

Współpraca choreograficzna: Dawid Lorenc

Opracowanie muzyczne: Wojciech Łaba

Kostiumy: Zuzanna Markiewicz

Wykonują: Joanna Jaworska, Aleksandra Łaba, Urszula Parol, Katarzyna Wolińska, Wojciech Łaba, Paweł Grala

***

W dniach 27-30. listopada 2014 roku grupa Pracownia Fizyczna zaprasza na całą gamę wydarzeń tanecznych w ramach świętowania 5-lecia działalności zespołu. Odbędą się warsztaty uchylające tajemnice pracy nad wybranymi przedstawieniami oraz pokazy najlepszych spektakli Pracowni Fizycznej, m.in. Re:akcje  wybrane do grona nielicznych prac na Polską Platformę Tańca 2014. Ponadto panel dyskusyjny, urodzinowe przyjęcie w klubie Szafa oraz wystawa zdjęć. Wydarzenia będą miały miejsce w Teatrze Nowym, Teatrze Szwalnia, na Akademii Muzycznej oraz w klubie Szafa.

Podczas warsztatów pod lupą znajdą się trzy sposoby pracy: praca z formą i partnerowania ze spektaklu a3, praca z postacią w spektaklu Re:akcje oraz szeroko eksplorowana przez Pracownię improwizacja, która jest sposobem pracy nad wieloma produkcjami min. Zdarzenia, Soul Project/PL. Warsztaty poprowadzą tancerze Pracowni Fizycznej, choreograf Jacek Owczarek oraz w ramach prezentu urodzinowego gość: Iwona Olszowska, która będzie rozpoczynać codzienną pracę z ciałem zajęciami z improwizacji z elementami BMC®.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:15

Łódź: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Mała Sala, ul. Zachodnia 93.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close