Łódź/Scena dla tańca 2013/ Pracownia Fizyczna „Zdarzenia” i „Re:akcje”: Pracownia Fizyczna „Re:akcje”

Zdjęcie: Łódź/Scena dla tańca 2013/ Pracownia Fizyczna „Zdarzenia” i „Re:akcje”:  Pracownia Fizyczna „Re:akcje”

Fot. Kailai Chen.

Wersja do druku

Udostępnij

Kształt i struktura spektaklu Re:akcje są efektem autorskiej, unikalnej metody pracy z tancerzami opartej o improwizację i świadomość ciała w interakcji z drugą osobą. Jej wyjątkowość wynika ze swoistego odwrócenia kierunku twórczej pracy, bez planowania oczekiwanego, ostatecznego kształtu. W Re:akcjach punktem wyjścia nie jest scenariusz, lecz reakcje, które zachodzą pomiędzy postaciami kreowanymi przez improwizujących tancerzy. Obserwacja indywidualnych procesów każdego z sześciorga tancerzy z osobna, prowadziła do poszukiwań postaci i materiału ruchowego. Zderzano je nawzajem ze sobą by prowokować niezaplanowane i zaskakujące zdarzenia. Ze spotkań i energii, którą wyzwala spotkanie z drugim człowiekiem powstała ostateczna struktura spektaklu. Spektaklu, który za każdym razem jest inny i wyzwala inne, lecz zawsze niezwykle silne emocje.

reżyseria: Jacek Owczarek
współpraca choreograficzna: Dawid Lorenc
tańczą: Katarzyna Sikora, Aleksandra Klimiuk, Urszula Parol, Katarzyna Wolińska, Paweł
Grala, Wojciech Łaba
opracowanie muzyczne: Wojciech Łaba
kostiumy: Zuzanna Markiewicz

PRACOWNIA FIZYCZNA jest grupą założoną przez Jacka Owczarka w lutym 2009 roku w Łodzi. Bazując na improwizacji i technikach tańca współczesnego, członkowie Pracowni sięgają po różnorodne formy ruchu i środki wyrazu, starając się jak najpełniej eksplorować możliwości własnego ciała. Głównym polem działania grupy jest proces twórczy. W przestrzeni wymiany i realizacji tak indywidualnych, jak i wspólnych pomysłów powstają spektakle i inne zdarzenia sceniczne. Tancerze Pracowni są również wykwalifikowanymi pedagogami i instruktorami tańca, którzy stale współpracują z teatrami i instytucjami kultury w całym kraju. Grupa współpracuje z Wydziałem Choreografii i Technik Tańca przy Akademii Muzycznej w Łodzi.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:15

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close