Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2013: Pracownia Fizyczna „Fajdros”

Zdjęcie: Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2013: Pracownia Fizyczna „Fajdros”

Fot. Elżbieta Schoenfeld

Wersja do druku

Udostępnij

Fajdros jest dialogiem o pięknie, a zatem z konieczności o duszy, wieczności i o gościnnej nade wszystko ziemi, jest też dialogiem o młodości, rzecz jasna, i o tym, dlaczego młodzi winni słuchać starych, jak również – dlaczego starzy winni słuchać młodych. Jest też Fajdros o tym, że ten, który powierza słowa pismu, ryzykuje. Wiemy skadinąd, że Platon w pięknie właśnie dostrzegał ryzyko największe, że pięknem Platon ryzykowal cała filozofię, stąd postanowiliśmy zapisany przez Platona dialog Fajdros w choreo-grafii, a więc zawsze w jakimś przecież zapisie, czyli utrwaleniu, umieścić, licząc na to, że uda nam się w owym zaryzykowaniu w minimalnym, choćby, stopniu, wziąć udział.

Reżyseria: Jacek Owczarek
Choreografia: Jacek Owczarek, Dawid Lorenc
Scenariusz: Juliusz Grzybowski
Muzyka: Wojciech Łaba
Tancerze: Aleksandra Klimiuk, Urszula Parol, Aneta Jankowska, Katarzyna Sikora, Paweł Grala, Wojciech Łaba, Adrian Bartczak

PRACOWNIA FIZYCZNA
Grupa założoną przez Jacka Owczarka w lutym 2009 roku przy Akademii Muzycznej w Łodzi. Bazując na improwizacji i technikach tańca współczesnego, członkowie Pracowni sięgają po różnorodne formy ruchu i środki wyrazu, starając się jak najpełniej eksplorować możliwości własnego ciała. Głównym polem działania grupy jest proces twórczy. W przestrzeni wymiany i realizacji tak indywidualnych, jak i wspólnych pomysłów powstają spektakle i inne zdarzenia sceniczne. Tancerze Pracowni są również wykwalifikowanymi pedagogami i instruktorami tańca, którzy stale współpracują z teatrami i instytucjami kultury w całym kraju.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Białystok: Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close