Łódź/Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi: „Tkanie ruchu” – warsztaty z Aleksandrą Łabą dla dzieci i opiekunów

Zdjęcie: Łódź/Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi: „Tkanie ruchu” – warsztaty z Aleksandrą Łabą dla dzieci i opiekunów

Wersja do druku

Udostępnij

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza dzieci z opiekunami na sierpniową odsłonę warsztatów Tkanie ruchu, które (już w wersji stacjonarnej) poprowadzi tancerka, choreografka i pedagog związana z Akademią Muzyczną w Łodzi – Aleksandra Łaba. Tkanie ruchu to przestrzeń do rozwoju zarówno dla dziecka, jak i opiekuna. To miejsce na to, aby być blisko siebie, czerpać z dziecięcej radości, wyobraźni i swobody, a inspiracją do ruchu będą tu dzieła z kolekcji muzeum.

Prowadząca o warsztatach dla dzieci i opiekunów:

– Warsztaty inspirowane będą tematyką, kontekstem, kolorystyką, techniką wykonania lub fakturą poszczególnych dzieł. Inspirując się nimi będziemy tańczyć, improwizować, partnerować, malować, brudzić się i tworzyć własne niepowtarzalne małe dzieła.

– We własnym rytmie będziemy bawić się ciężarem ciała, przestrzenią, punktami odniesienia czy grawitacją. Przez swobodę w ekspresji uruchomimy zmysły, wykorzystamy naturalną ciekawość i  będziemy eksplorować przestrzeń. Pozwoli to w innowacyjny sposób „poczuć” sztukę i poznać różne sposoby tworzenia ruchu.

– Za pośrednictwem ruchu i dźwięku popracujemy nad rozwojem zdolności percepcyjnych i poznawczych.

– Podczas warsztatu to rodzice będą czerpali optymizm i pozytywną energię od dzieci. Pozwolą sobie na swobodę w działaniu i w ruchu. Mała zamiana ról?

Co musisz wiedzieć:

Warsztat skierowany jest do dużych i małych (dla dzieci 3-5 letnich wraz z opiekunami)

– Ubierzcie się wygodnie, aby mieć swobodę ruchu w spontanicznych pląsach i zabawach na podłodze. Nie zapomnijcie o skarpetkach antypoślizgowych!

– Możemy się nieco pobrudzić farbami – dlatego sugerujemy zabranie ubrania na zmianę dla dziecka.

– Pamiętajcie, że jest to czas na uśmiech, ekspresję, twórczą wyobraźnie, przytulasy i wszelkie wygibasy. Dajemy sobie dużą swobodę, by na sali warsztatowej wspólnie spędzić 60 min na twórczym szaleństwie pełnym sztuki i wzajemnej akceptacji w bezpiecznym otoczeniu, pod okiem profesjonalnego instruktora.

Prowadząca:

Aleksandra Łaba – tancerka, choreografka, pedagog. Od 2014 roku wykładowczyni na Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: Choreografia i techniki tańca). Związana z grupą Pracownią Fizyczną, gdzie głównym obszarem działań jest improwizacja, taniec współczesny, kontakt improwizacja i proces twórczy. Współpracuje z Lubelskim Teatrem Tańca. Jako tancerka brała udział w wielu spektaklach zarówno teatrów dramatycznych, jak i lalkowych. Stypendystka w konkursie telewizji Polskiej S.A „Dolina Kreatywna” za spektakl Jedność. Inicjatorka i realizatorka projektów edukacyjnych o tematyce tanecznej m.in.: Taniec/ruch przypadek zrealizowany w ramach konkursu „Wykaż inicjatywę 3.0” czy Świat u stóp. Młodzi adepci tańca na Górnej zrealizowany dzięki programowi Instytutu Muzyki i Tańca Myśl w ruchu 2017.

Tkanie ruchu_warsztaty_logotypy (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Łódź: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, ul. Piotrkowska 282

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close