Łódź/Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi: „Tkanie ruchu” – warsztaty z Aleksandrą Łabą dla dorosłych i młodzieży

Zdjęcie: Łódź/Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi: „Tkanie ruchu” – warsztaty z Aleksandrą Łabą dla dorosłych i młodzieży

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na sierpniową odsłonę warsztatów Tkanie ruchu, które (już w wersji stacjonarnej) poprowadzi tancerka, choreografka i pedagog związana z Akademią Muzyczną w Łodzi – Aleksandra Łaba. Podczas warsztatów inspiracją dla ruchu będą dzieła z kolekcji muzeum: ich tematyka, kolorystyka, faktura.

Prowadząca o warsztatach dla dorosłych:

Każde z zajęć Tkanie ruchu skupiać się będzie na interpretacji ruchowej jednego dzieła z kolekcji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Inspiracją do ruchu będą dla nas motywy przewodnie, kolorystyka, czy klimat panujący w danym dziele.

Co daje improwizacja ruchowa?
– Uruchamia wyobraźnię.
– Pozwala interpretować sztukę przez własne doświadczenie, odczucia, wiedzę i ruch.
– Pozwala lepiej poczuć własne ciało i zaakceptować własny, niewyuczony ruch.
– Daje możliwość zagłębienia się w „tu i teraz”.

Tkanie ruchu to zajęcia ruchowe skierowane do dorosłych i młodzieży (16+). Brak wcześniejszego kontaktu z tańcem nie ma tu znaczenia.

Czas trwania: 90 min

Bilety: 12 zł (normalny) i 8 zł (ulgowy)

Z uwagi na bezpieczeństwo zajęcia odbywają się w grupie maks. 10 osób.

Zapisy: Dział Edukacji CMWŁ: (42) 684 61 15, 500 527 855; edukacja@cmwl.pl

Prowadząca:

Aleksandra Łaba – tancerka, choreografka, pedagog. Od 2014 roku wykładowczyni na Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: Choreografia i techniki tańca). Związana z grupą Pracownią Fizyczną, gdzie głównym obszarem działań jest improwizacja, taniec współczesny, kontakt improwizacja i proces twórczy. Współpracuje z Lubelskim Teatrem Tańca. Jako tancerka brała udział w wielu spektaklach zarówno teatrów dramatycznych, jak i lalkowych. Stypendystka w konkursie telewizji Polskiej S.A „Dolina Kreatywna” za spektakl Jedność. Inicjatorka i realizatorka projektów edukacyjnych o tematyce tanecznej m.in.: Taniec/ruch przypadek zrealizowany w ramach konkursu „Wykaż inicjatywę 3.0” czy Świat u stóp. Młodzi adepci tańca na Górnej zrealizowany dzięki programowi Instytutu Muzyki i Tańca Myśl w ruchu 2017.

Tkanie ruchu_warsztaty_logotypy (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:45

Łódź: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, ul. Piotrkowska 282

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close