Lublin/Letnie Forum Tańca Współczesnego: Warsztaty tańca współczesnego

Zdjęcie: Lublin/Letnie Forum Tańca Współczesnego: Warsztaty tańca współczesnego

Külli Roosna i Kenneth Flak. Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Lubelski Teatr Tańca zaprasza na warsztaty tańca współczesnego, które odbęda się w ramach Letniego Forum Tańca Współczesnego. Zgłoszenia: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl, karta zgłoszeń. O wpisaniu na listę decyduje kolejność zgłoszeń oraz potwierdzenia zapłaty. Wpłaty należy dokonać po otrzymaniu od organizatora informacji o wolnym miejscu w grupie. Koszt: do 22 czerwca – 170 zł, od 23 czerwca – 220 zł. Wśród pedagogów m.in. artyści prezentujący spektakle podczas Letniego Forum Współczesnego: Külli Roosna & Kenneth Flak, Aleksandra Klimiuk i Wojciech Łaba, Inna Aslamova, Adrián Castelló, Andreas Rama, Carmen Casagrande.

Harmonogram warsztatów:

27 czerwca (piątek)
15.00 – 16.30 – Külli Roosna & Kenneth Flak
16.45 – 18.15 – Külli Roosna & Kenneth Flak

28 czerwca (sobota)
10.30 – 12.00 – Aleksandra Klimiuk i Wojciech Łaba
12.15 – 13.45 – Inna Aslamova
14.00 – 15.30 – Inna Aslamova

29 czerwca (niedziela)
10.30 – 11.30 – Adrián Castelló
11.30 – 12.30 – Andreas Rama
12.45 – 14.15 – Carmen Casagrande

Opis warsztatów Külli Roosna i Kennetha Flaka:
Celem warsztatów Wrażliwe ciało jest zwiększenie wrażliwości i zdolności fizycznych, jak i pobudzenie wyobraźni uczestników. Uczestnicy zaczną od prostych ćwiczeń – uwolnienia nadmiaru napięcia, wywołania impulsu oraz budowania siły i wytrzymałości. Następnie będą badać ekonomiczne poruszanie się w bardziej złożonych frazach ruchowych. Będą również korzystać z różnych metod, aby stworzyć indywidualny materiał choreograficzny, aktywnie wykorzystując informacje od zmysłów, aż do wysoce wrażliwego ciała.

Opis warsztatów Aleksandry Klimiuk i Wojciecha Łaby:
Wprowadzenie do warsztatu opiera się o zasady kontakt improwizacji: oddawaniu ciężaru, poczuciu partnera (zarówno podłogi, jak i osoby, z która się tańczy). Kolejnym etapem będzie podjęcie wyzwania, jakim będzie praca nad świadomym wykorzystanie ciężaru ciała oraz praktycznego zastosowania teorii – jak zrobić, aby wszystkim było lekko i przyjemnie, czyli rożnego rodzaju organiczne partnerowania wykorzystujące długości w ciele, uziemienie w podłodze, poczucie własnego centrum oraz centrum partnera, które w połączeniu dadzą elastyczną, przepływową kombinację ruchową.

Więcej na stronie Lubelskiego Teatru Tańca

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close