Warszawa/Królewskie Arkady Sztuki 2015: Pracownia Fizyczna „Piątka” – chor. Aleksandra Łaba, Wojciech Łaba, etiudy Formacji MówięMove i Stefano Silvino

Zdjęcie: Warszawa/Królewskie Arkady Sztuki 2015: Pracownia Fizyczna „Piątka” – chor. Aleksandra Łaba, Wojciech Łaba, etiudy Formacji MówięMove i Stefano Silvino

Na zdjęciu: spektakl „Piątka”. Fot. Jakub Wittchen.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Piątka zbudowany jest w oparciu o świadomie używane gesty przywitania. By je rozwijać, by stawały się ciekawsze, potrzeba ciągle odkrywać je na nowo. W efekcie powstaje ruchomy obraz charakterów. Nie ma tu większego znaczenia, kto z kim jest, główną myślą jest bowiem bycie razem. Każde spotkanie staje okazją do budowania nowej relacji, która dopełnia się poprzez ruch i taniec.

Choreografia:  Aleksandra Łaba, Wojciech Łaba

Taniec: Urszula Parol, Aleksandra Łaba, Radosław Klimecki, Wojciech Łaba

Kostiumy: Zuzanna Markiewicz

Muzyka:Yann Tiersen: Esther, La Lettre d’explication, Moderat: Porc

Pracownia Fizyczna jest grupą założoną przez Jacka Owczarka w lutym 2009 roku w Łodzi. Bazując na improwizacji i technikach tańca współczesnego, członkowie Pracowni sięgają po różnorodne formy ruchu i środki wyrazu, starając się jak najpełniej eksplorować możliwości własnego ciała. Głównym polem działania grupy jest proces twórczy. W przestrzeni wymiany i realizacji tak indywidualnych, jak i wspólnych pomysłów, powstają spektakle oraz inne zdarzenia sceniczne. Tancerze Pracowni są również wykwalifikowanymi pedagogami i instruktorami tańca, którzy stale współpracują z teatrami i instytucjami kultury w całym kraju. Grupa współpracuje z Wydziałem Choreografii i Technik Tańca przy Akademii Muzycznej w Łodzi.

Spektakl poprzedzą etiudy:

 

Szkice węglem Formacji MówięMove

Choreografia: Magdalena Widłak

Taniec: Magdalena Widłak, Grzegorz Starzak, Jan Trybus

Muzyka: Dead Can Dance Saldek – fragment, Jordan Moser Revel, EZ3kiel Coal flake, Peter Gabriel My body is a cage – instrumental, fragment

Szkice węglem to taneczna interpretacja noweli Henryka Sienkiewicza o tym samym tytule. Choreografia opiera się na skomplikowanych relacjach trzech głównych postaci. Powstała jako praca dyplomowa Magdaleny Widłak – absolwentki studiów choreograficznych na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Premiera odbyła się 27 czerwca 2015 roku.

Magdalena Widłak – absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, kierunek wokalno-aktorski, specjalność choreografia i techniki tańca. Tancerka Teatru Maska i Teatru O.de.la w Rzeszowie oraz Teatru Tańca i Ruchu V6 w Łodzi.

 

Etiuda  do muzyki Lucio Dalla Caruso Stefano Silvino
taniec i choreografia: Stefano Silvino,
koncepcja & muzyka: Anna Piotrowska

Stefano Silvino – tancerz Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK. Pracował m.in.: z Antony Henlym, Cateriną Felicioni, Lukiem Petit, Duccio Forzano i Damiano Michieletto – w musicalach i operach. Tańczył również w programie TV  „The voice of Italy”.

https://www.zamek-krolewski.pl/zwiedzanie/aktualnosci/krolewskie-arkady-sztuki

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Zamek Królewski/Arkady Kubickiego

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close