Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/V: Pracownia Fizyczna, SzaZa i goście „Zdarzenia”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/V: Pracownia Fizyczna, SzaZa i goście „Zdarzenia”

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach V odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Pracownia Fizyczna, SzaZa i goście pokażą spektakl Zdarzenia. Partytura Zdarzeń zainspirowana została pracą z procesem i praktyką improwizacji  kontaktowej. Oparta jest o pracę z kanałami zmysłowymi i zmianami punktów odniesienia, jakimi może być ruch, głos, partner. Tancerze na bieżąco komponują taniec, przestrzeń działań, ich czas i formę oraz obecność na scenie, wcielają się przeróżne postaci. Skład spektaklu zmieniał się nieznacznie przez 8 lat, spektakl był wielokrotnie grany m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, w Teatrze Nowym w Łodzi, w ms² Muzeum Sztuki w Łodzi, w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca i Polsko-Ukraińskiego Festiwalu Partnerstwa we Lwowie, w Museums Quartier w Wiedniu w międzynarodowym składzie muzyków i tancerzy oraz na Festiwalu Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku.

Idea, reżyseria i prowadzenie spektaklu: Jacek Owczarek,

muzyka: Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki / SzaZa,

taniec: Paweł Grala, Ilona Gumowska, Dawid Lorenc, Iwona Olszowska, Krzysztof Skolimowski,

produkcja: Pracownia Fizyczna

czas trwania: 50 min.

data premiery: 24 stycznia 2011

partner: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorki: Joanna Chitruszko i Sonia Nieśpiałowska-Owczarek

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Malarnia, Teatr Studio, Plac Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close