Wrocław/RUSZA FESTIWAL: Witold Jurewicz i Juliusz Grzybowski „Czy filozof może mówić o tańcu?”

Zdjęcie: Wrocław/RUSZA FESTIWAL: Witold Jurewicz i Juliusz Grzybowski „Czy filozof może mówić o tańcu?”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Twórcy o projekcie: „O tańcu mówi się wiele, może czasami zbyt wiele. Aby o tańcu mówić w sposób właściwy, trzeba się od niego oddzielić. Trzeba poczekać aż się skończy przedstawienie. No bo kto widział, aby w trakcie przedstawienia rozmawiać? Podejmiemy próbę, w której, nie tylko mowa będzie o tańcu ale i taniec będzie o mowie, słowem, w jakiś sposób będzie to przedstawienie, w którym filozof i tancerz wystąpią na równych prawach, w tym samym miejscu i czasie. Biorąc pod uwagę, że spotkanie na szczycie odbywa się po raz pierwszy, pertraktacje mogą być trudne, sporne i może dojść do przerwania rozmów lub rozlewu krwi. Znamy się przecież z daleka i bardziej domyślamy się swoich obyczajów aniżeli w nich uczestniczymy. Może się zatem okazać, że przy bliższym spotkaniu wcale nie darzymy się sympatią.”.

Scenariusz, reżyseria, choreografia, wykonanie: Grzybowski Juliusz, Jurewicz Witold

Harmonogram wydarzeń

Strona festiwalu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Wrocław: ASP, ul. Traugutta 19/21 (galeria Neon)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close