Sopot/Przegląd „Mistrzowie Polskiego Tańca”: Witold Jurewicz i Juliusz Grzybowski/Teatr Tańca Alter „Czy filozof może mówić o tańcu?”

Zdjęcie: Sopot/Przegląd „Mistrzowie Polskiego Tańca”: Witold Jurewicz i Juliusz Grzybowski/Teatr Tańca Alter „Czy filozof może mówić o tańcu?”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Mistrzowie Polskiego Tańca to organizowane przez Sopocki Teatr Tańca spotkanie najważniejszych twórców polskiego tańca współczesnego, których kariery sięgają lat 80. XX wieku, a którzy nadal są aktywni artystycznie. To dość wąskie grono twórców jest swego rodzaju fenomenem artystycznym – łącznikiem z przeszłością i źródłem polskiego tańca, a teraźniejszością i przyszłością – ich praca ma niewątpliwy wpływ na następne pokolenia artystów. W ramach przeglądu Teatr Tańca Alter/Witold Jurewicz i Juliusz Grzybowski pokażą spektakl Czy filozof może mówić o tańcu?.

Twórcy o projekcie:

„O tańcu mówi się wiele, może czasami zbyt wiele. Aby o tańcu mówić w sposób właściwy, trzeba się od niego oddzielić. Trzeba poczekać aż się skończy przedstawienie. No bo kto widział, aby w trakcie przedstawienia rozmawiać? Podejmiemy próbę, w której, nie tylko mowa będzie o tańcu ale i taniec będzie o mowie, słowem, w jakiś sposób będzie to przedstawienie, w którym filozof i tancerz wystąpią na równych prawach, w tym samym miejscu i czasie.”

Scenariusz, reżyseria, choreografia, wykonanie: Juliusz Grzybowski, Witold Jurewicz

Muzyka: Odpowiednia

Kostiumy: Odpowiednie

Światło: Odpowiednie

Czas trwania: ok 40 min.

Juliusz Grzybowski – doktor filozofii, prawie ukończył filologię klasyczną, prawie to znaczy zabrakło mu chęci na podejście do egzaminu magisterskiego. Pracuje na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu, gdzie naucza filozofii. Od niedawna prowadzi zajęcia w Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku: choreografia i techniki taneczne oraz we wrocławskiej ASP, gdzie prowadzi zajęcia z filozofii i estetyki. W czasach właściwie pradawnych tańczył u Witka Jurewicza w Teatrze Tańca Alter. Wspominając te czasy mówi: „Tańczyłem to znaczy zdarzało się, że w scenach zbiorowych pojawiałem się w którymś tam rzędzie. Któryś tam rząd to jedno, ale Alter to drugie. Reasumując uważam, że posiadam przyzwoite taneczne doświadczenie. Publikuje artykuły, głownie w monografiach pokonferencyjnych i różnych wydawnictwach okazjonalnych. Pracuję nad książką o Parysie-Aleksandrze, pięknym królewiczu trojańskim.”. Prowadzi wykłady podczas festiwali tanecznych. Współpracował z łódzką Pracownią Fizyczną przy powstawaniu choreografii Fajdros. Od 2011 roku wspólnie z Witkiem Jurewiczem poszukuje punktów stycznych tańca i filozofii. Na scenie wspólnie… poszukują.

Po spektalu, o godzinie 20.00 odbędzie się spotkanie z twórcami – Witoldem Jurewiczem i Juliuszem Grzybowskim.

Do pobrania:

Harmonogram

 

Program na:

www.facebook.com/mistrzowiepolskiegotanca

www.teatrnaplazy.pl

 

Bilety:

na oddzielny wieczór: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy

karnet (na wszystkie spektakle festiwalu): 140 N, 90 ulgowy

na poszczególny warsztat z wybranym Mistrzem: 30 zł

na cykl warsztatów (z Wszystkimi Mistrzami): 200 zł

Rezerwacje na spektakle i warsztaty: 

rezerwacje.stt@gmail.com

Na spektakle można też kupić bilet elektroniczny na stronie: www.teatrnaplazy.pl

Logo Mistrzowie Polskiego Tańca (miniaturka)   Logo SIC! Dance Association Sopot (miniaturka)   Logo Teatr na Plaży (miniaturka)   Logo Sopocki Teatr Tańca białe tło (miniaturka)    Logo Zatoka Sztuki (miniaturka)   Logo Chipolbrok (miniaturka)   Logo Sopot (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Sopot: Teatr na Plaży, Aleja Mamuszki 2.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close