Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”: Otwarty warsztat kontakt improwizacji, prowadzenie: Witold Jurewicz

Zdjęcie: Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”: Otwarty warsztat kontakt improwizacji, prowadzenie: Witold Jurewicz

Fot. z archiwum Teatru im. Słowackiego w Krakowie

Wersja do druku

Udostępnij

Witold Jurewicz, kluczowa postać polskiego tańca współczesnego, poprowadzi dwudniowy otwarty warsztat dotyczący improwizacji dla osób, które nie mają tanecznego doświadczenia. Program opierać się będzie na poszukiwaniu ruchu zgodnego z indywidualną motoryką ciała w relacji z przestrzenią wystawy, czyli najbliższym otoczeniem uczestnika. Jedną z proponowanych metod będzie „czasowe wyłączanie zmysłów”, przygotowujące do odmiennego spojrzenia na przestrzeń i działania w niej. Jurewicz pokaże także ćwiczenia poszerzające świadomość ciała i ruchu, oparte na metodzie, którą rozwija od wielu lat.

Witold Jurewicz – nauczyciel tańca, choreograf, reżyser, performer, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: choreografia), PPSKAK w Kaliszu i kursów instruktorskich w całym kraju. Założyciel, dyrektor artystyczny i choreograf Teatru Tańca Alter. W latach 1992-2008 dyrektor artystyczny Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Autor programu nauczania tańca współczesnego i teorii ruchu. Twórca techniki ruchu wykorzystującej punkt podparcia jako podstawę do ruchu zgodnego z indywidualną motoryką ciała. Współpracuje z teatrami dramatycznymi w całej Polsce, m.in.: Teatrem im. Jaracza w Łodzi, Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem im. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Polskim w Poznaniu, oraz Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy, reżyserował ruch w dziesiątkach przedstawień. Bierze udział w licznych projektach tanecznych i teatralnych. Prowadzi warsztaty w kraju i zagranicą.

Program warsztatu obejmuje dwa dni – w zajęciach należy uczestniczyć zarówno w piątek, jak i w sobotę.

Warsztat bezpłatny. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w g. 8.00 – 16.00.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Łódź: ms2, ul. Ogrodowa 19. Warsztaty rozpoczynają się o 17.17

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close