Gryfino/VIII Jesienna Scena Tańca 2016: Teatr Tańca EGO VU „Trouble” i „Unreal”, Monika Barańska i Maja Szymkowiak „Jutra”, Witold Jurewicz i Jacek Owczarek „Poniżej nieba, czyli seks po polsku”

Zdjęcie: Gryfino/VIII Jesienna Scena Tańca 2016: Teatr Tańca EGO VU „Trouble” i „Unreal”, Monika Barańska i Maja Szymkowiak „Jutra”, Witold Jurewicz i Jacek Owczarek „Poniżej nieba, czyli seks po polsku”

Poniżej nieba, czyli seks po polsku. Fot. Materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VIII edycji Festiwalu Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca odbędą się pokazy spektakli, warsztaty, pokazy powarsztatowe, pokaz filmu oraz premiera DVD z jubileuszowym koncertem Teatru Tańca Vogue/EGO VU. Zostanie pokazana m.in. kultowa choreografia Witolda Jurewicza Poniżej nieba, czyli seks po polsku, stworzona dla Teatru Tańca Alter z Kalisza w 1997 roku. Tym razem zatańczą go obecni studenci Jurewicza z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, a wśród nich Ewelina Tołyż, była tancerka Teatru Tańca EGO VU. Tego samego wieczoru wystąpią: Monika Barańska i Maja Szymkowiak z Teatru Tańca EGO VU (Jutra) oraz młodsza grupa Teatru Tańca EGO VU ze spektaklami Trouble i Unreal (pokazy powarsztatowe niemiecko-polskiego musicalu w Bröllinie w Niemczech).

Trouble

Spektakl stanowi pokaz powarsztatowy międzynarodowego projektu, realizowanego w lecie w Schloss Bröllin.

choreografia: Imran Khan.

Imran Khan – założyciel międzynarodowej grupy Team Recycled działającej w Berlinie. Specjalizuje się w stylach hip-hopowych. Pracował z Seanem Paulem, Usherem, Boyz II Men i wieloma innymi uznanymi artystami. Występował na wielu międzynarodowych scenach. Z powodzeniem brał udział w międzynarodowych konkursach:

– rok 2013, 2014 – udział w międzynarodowych mistrzostwach świata w Las Vegas, USA

– rok 2013, 2014, 2015, 2016 – pierwsze miejsce na międzynarodowych mistrzostwach hip-hopowych w Niemczech (megacrew)

– rok 2016 – pierwsze miejsce na niemieckich mistrzostwach UDO w Niemczech.

Unreal

Spektakl stanowi pokaz powarsztatowy polsko-niemieckiego musicalu, , realizowanego w lecie w Schloss Bröllin. Eliza Hołubowska i młodsza grupa Teatru Tańca EGO VU od wielu lat współpracują z Ośrodkiem Działań Twórczych Schloss Bröllin w Niemczech przy kilku projektach w roku. Projekt musicalowy to tygodniowe warsztaty z tańca, śpiewu i teatru prowadzone przez Elizę Hołubowską i Bibiannę Chimiak z Teatru KANA w Szczecinie. Fragment spektaklu, który powstał w wyniku warsztatów zaprezentują tancerki EGO VU.

Jutra

Na kiedyś, na potem, na nigdy, na jutro, od jutra, lepiej jutro, do jutra, może jutro, ale jutro… będzie futro…

pomysł i wykonanie: Monika Barańska , Maja Szymkowiak

Poniżej nieba, czyli seks po polsku

choreografia i reżyseria: Witold Jurewicz

realizacja i opieka: Jacek Owczarek, Anna Wytych- Wierzgacz

tańczą: Ewa Drzewiecka, Daniel Michna, Kinga Rabka, Ewelina Tołyż, Franciszek Wojciechowski, Łukasz Kin.

Wstęp: 15 zł.

Organizatorami festiwalu są: Gryfiński Dom Kultury, Teatr Tańca EGO VU oraz Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu.

Bilety na każdy wieczór festiwalu można nabywać w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17 w Gryfinie w dni robocze w godz. od 10.00 do 15.00.

Więcej informacji:

gdk.com.pl

facebook.com/ttegovu

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gryfino: Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close