Lublin/XVII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Witold Jurewicz i goście „…And We Will Have Danced Together – score 4”

Zdjęcie: Lublin/XVII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Witold Jurewicz i goście „…And We Will Have Danced Together – score 4”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

…And We Will Have Danced Together to seria pięciu akcji performatywnych mających na celu zbadanie możliwości ruchu służącego przemieszczaniu się pomiędzy ciałami, w czasie i przestrzeni. Stworzone w odpowiedzi na estetyczne i krytyczne propozycje Judson Dance Theatre (Nowy Jork, 1962-64) i innych współczesnych im twórców, akcje nawiązują do zasad najbardziej charakterystycznych dla artystów ery grupy Judson: ruchów pieszych, performansów w przestrzeni publicznej, dostępnych technologii, „czystego” ruchu i współpracy interdyscyplinarnej. Spuścizną grupy Judson jest, pod wieloma względami, poszerzanie horyzontów estetycznych. Pięćdziesiąt lat później, współcześni nam korzystają z przestrzeni utorowanych przez tamtych artystów dążąc do uwzględnienia zróżnicowanych praktyk i sposobów tworzenia w sferze tańca. Jednak zamiast próbować odtworzyć lub utrwalić cechy charakterystyczne dla epoki grupy Judson, akcje w serii starają się zbadać sposób, w jaki wymienione podejścia przedostały się do nowoczesnej świadomości, a także różnorodne interpretacje i permutacje, które pojawiły się po drodze.

Witold Jurewicz i tancerze …And We Will Have Danced Together – score 4

Czy świadomość ciężaru ciała pomaga w tańcu czy też przeszkadza? Performerzy pod czujnym okiem ruchmistrza Witolda Jurewicza będą sprawdzać zasady wykorzystania ciężaru ciała na wirydarzu Centrum Kultury, w miejscu, które nie było przygotowywane do tańczenia.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:15

Lublin: Wirydarz, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close