Poznań/5 zmysłów eMOTION: Juliusz Grzybowski i Witold Jurewicz „O tym, czy filozof powinien mówić podczas przedstawienia”

Zdjęcie: Poznań/5 zmysłów eMOTION: Juliusz Grzybowski i Witold Jurewicz „O tym, czy filozof powinien mówić podczas przedstawienia”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundatoin zaprasza na pokaz spektaklu O tym, czy filozof powinien mówić na scenie zrealizowanego w ramach projektu 5 zmysłów eMOTION. Choreograf Witold Jurewicz i filozof Juliusz Grzybowski spotkają się na scenie w dialogu o tańcu i słowie. O tańcu mówi się wiele, może czasami zbyt wiele. Aby o tańcu mówić w sposób właściwy, trzeba się od niego oddzielić. Trzeba poczekać aż się skończy przedstawienie. Kto widział, aby w trakcie przedstawienia rozmawiać? Podejmiemy próbę, w której, nie tylko mowa będzie o tańcu ale i taniec będzie o mowie, słowem, w jakiś sposób będzie to przedstawienie, w którym filozof i tancerz wystąpią na równych prawach, w tym samym miejscu i czasie. Pertraktacje mogą być trudne, sporne i może dojść do przerwania rozmów lub rozlewu krwi. Znamy się przecież z daleka i bardziej domyślamy się swoich obyczajów aniżeli w nich uczestniczymy. Może się zatem okazać, że przy bliższym spotkaniu wcale nie darzymy się sympatią.

Juliusz Grzybowski o sobie:
Jestem doktorem filozofii, prawie ukończyłem filologię klasyczną, prawie to znaczy zabrakło mi chęci na podejście do egzaminu magisterskiego. Pracuję na Wydziale pedagogiczno – artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu, uczę tam filozofii. Przede wszystkim chyba jednak filozofii. I przede wszystkim w Kaliszu. Od niedawna prowadzę zajęcia również w Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku: Choreografia i techniki taneczne, oraz we wrocławskiej ASP, gdzie prowadzę zajęcia z filozofii i estetyki. W czasach właściwie pradawnych tańczyłem u Witka Jurewicza w zespole Alter, tańczyłem to znaczy zdarzało się, ze w scenach zbiorowych pojawiałem się w którymś tam rzędzie. Któryś tam z rząd to jedno ale Alter to drugie, reasumując: uważam, że posiadam przyzwoite taneczne doświadczenie. Publikuje artykuły, głownie w monografiach pokonferencyjnych i różnych wydawnictwach okazjonalnych. Pracuję nad ksiązką o Parysie – Aleksandrze, pięknym królewiczu trojańskim. Prowadzę wykłady na festiwalach tanecznych, współpracowałem z Pracownią Fizyczną przy choreografii Fajdros, od 2011 roku wspólnie z Witkiem Jurewiczem poszukujemy punktów stycznych tańca i filozofii. Na scenie poszukujemy.

Wstęp bezpłatny.

Więcej o projekcie 5 zmysłów eMOTION: http://www.5zmyslow.pl/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close