Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2013: „10 lat później… I. Olszowska, J. Owczarek, L. Bzdyl, R. Kalinowski, W. Jurewicz” – dyskusja

Zdjęcie: Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2013: „10 lat później… I. Olszowska, J. Owczarek, L. Bzdyl, R. Kalinowski, W. Jurewicz” – dyskusja

Fot. z materiałów Festiwalu Kalejdoskop

Wersja do druku

Udostępnij

Od co najmniej dziesięciu lat trwa dyskusja o tańcu, którą zainicjowały między innymi zdarzenia związane z festiwalem Kalejdoskop w Białymstoku. 10. edycja prowokuje do dyskusji, odwołującej się do bagażu doświadczeń widzów. Na spotkaniu artystów z publicznością będzie czas na rozpracowanie myśli przewodniej festiwalu „o dojrzałości” (tym razem w rozmowie a nie poprzez sztukę) oraz okazja do zwrócenia uwagi na zmiany zachodzące na polskiej scenie i te jej refleksy, które dotyczą Kalejdoskopu. Będą też próby sytuowania dojrzałych twórców na współczesnej scenie i debata o konsekwencjach wszelakich podziałów w sztuce.

Spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie, czy taniec polski jest dojrzały. Jesli tak, to co to oznacza? Z jakimi wartościami jest łączona dojrzałość? Ponadto Anna Królica będzie pytać choreografów o ich indywidualne praktyki sceniczne.

W dyskusji biorą udział: Iwona Olszowska, Leszek Bzdyl, Witold Jurewicz, Jacek Owczarek.
Moderator: Anna Królica.

Anna Królica – badaczka, krytyczka i kuratorka tańca. Autorka pierwszej książki o najnowszej historii tańca współczesnego w Polsce – Sztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu (Tarnów, 2011). Stypendystka MKiDN 2012. Obecnie w Katedrze Performatyki UJ przygotowuje doktorat na temat pamięci i ciała w Teatrze Śmierci Tadeusza Kantora i Tanztheater Wuppertal Piny Bausch. Była dwukrotnie członkinią Komisji Artystycznej Polskiej Platformy Tańca w 2008 i 2012 roku. Od 2011 roku jest przewodniczącą rady programowej ds. tańca Instytutu Muzyki i Tańca. Sprawowała także funkcję koordynatorki ds. merytorycznych I Kongresu Tańca w 2011 roku. Współzałożycielka i redaktorka portalu nowytaniec.pl – opiniotwórczego serwisu o tańcu współczesnym funkcjonującego w latach 2006-2011.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:30

Białystok: GRAM OFF ON, ul. Malmeda 17

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close