Poznań: Anna Piotrowska i Witold Jurewicz – warsztaty tańca współczesnego

Zdjęcie: Poznań: Anna Piotrowska i Witold Jurewicz – warsztaty tańca współczesnego

SILK, Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

ALTER taniec teatr zaprasza na warsztaty tańca współczesnego z Witoldem Jurewiczem i Anną Piotrowską. Termin: 6 i 7 grudnia w godzinach  9:00 – 18:00. Forma warsztatów: open. Koszt: 290zł. Informacje i zapisy: alter.taniecteatr@gmail.com, tel: 665 079 866.

Regulamin
1. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą zaliczki w wysokości 50% opłaty za warszataty.
2. Pozostała kwota – płatna w pierwszym dniu przed rozpoczęciem warsztatów.
3. Koszt całkowity warsztatów: 290zł od osoby.
4. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są do 30 listopada 2014.
5. Zgłoszenia oraz dowód wpłaty należy przesłać na adres: alter.taniecteatr@gmail.com.
6. Na zgłoszenia potwierdzone wpłatą czekamy w ciagu 7 dni od zgłoszenia, po tym terminie rezerwacje miejsc nie potwierdzone wpłatą, będą zwalniane.
7. Organizatorzy mogą pośredniczyć w rezerwacji noclegów w przypadku przysłania potwierdzonego wpłatą zgłoszenia maksymalnie do dnia 24 listopada 2014.
8. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, nr telefonu, adres e-mail, wybór grupy, ewentualne zapotrzebowanie na nocleg.
9. Wpłat należy dokonywać na konto: ALTER taniec teatr, os. Stefana Batorego 50/44, 60-687 Poznań
NR KONTA: 17 1160 2202 0000 0000 1577 4250
10.Kontakt: Alter taniec teatr, Marlena Bełdzikowska, Tel: 665 -079 -866
marlena.beldzikowska@gmail.com
alter.taniecteatr@gmail.com

O warsztatach:

taniec współczesny/Anna Piotrowska
Najważniejsze pytanie, na które chce odpowiedzieć Piotrowska, to: jak emocje wpływają na ruch i jak poruszają ciało; jak znaleźć potrzebę tańczenia w sobie. Istotnym elementem jest fizyczność ciała i odnalezienie własnych wartości w nim. Każde ciało jest inne i porusza się inaczej, choć może wykonywać te same ruchy. Jak znaleźć w sobie własne jakości, jak pracować samemu ze sobą (doświadczenia solowej tancerki). I najważniejsze jak czerpać przyjemność poruszania się w przestrzeni i kreować siebie na zewnątrz i do wewnątrz. Z punku widzenia techniki tańca współczesnego Piotrowska rozpoczyna zajęcia od podłogi, gdzie rozciągane są mięśnie, pracuje się nad głębokimi mięśniami, wydłuża się i rozciąga ciało, w silnej pracy centrum. Istotna jest praca nad świadomością ruchu (jego początkiem i końcem), orientacją ciała w przestrzeni, pamięcią ruchową i koordynacją ciała. Istotnym elementem jest praca nad oddechem. Kolejnym etapem zajęć jest pobudzanie wyobraźni w trakcie wykonywanych ćwiczeń, schematów. Praca z energią i zaangażowaniem i ciągłą fascynacją to są czynniki motywujące do tańca.

improwizacja / Anna Piotrowska
W prostocie jest siła. W ciężarze jest siła i w akceptacji swojej fizyczności. Każde ciało jest inne i porusza się inaczej, choć może wykonywać te same ruchy. Jak znaleźć w sobie własne jakości, jak pracować samemu ze sobą, jak się nie nudzić ze sobą. Jak czerpać przyjemność poruszania się w przestrzeni i kreować siebie na zewnątrz i do wewnątrz? Koncentracja na silnej pracy centrum. Pogłębianie świadomości ruchu, jego początkiem i końcem. Zadawanie pytań samemu sobie i szukanie odpowiedzi w ciele. Jaki kształt tworzy ciało i ile jest kształtu w ciele? Warsztat jest nauką obserwacji siebie i innych w improwizacji.

Technika ruchu/Witold Jurewicz
Zajęcia z techniki ruchu Witolda Jurewicza to praca nad świadomością ciała w ruchu, nad świadomym kierowaniem i kontrolowaniem ruchu, relacji miednicy i innych części ciała, oraz poszukiwanie punktów podparcia w poszczególnych elementach ruchu wraz z uzyskiwaniem jak największej dla ruchu siły.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 09:00

Poznań: Zespół Szkół nr 4 Łejery, ul. Brandstaettera 1

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close