Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2014: Karolina Garbacik, Grupa Przejściowa i goście „Uroda życia”

Zdjęcie: Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2014: Karolina Garbacik, Grupa Przejściowa i goście „Uroda życia”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Festiwalu Kalejdoskop 2014 zostanie pokazany spektakl Karoliny Garbacik, Grupy Przejściowej i gości Uroda życia.

Inspiracją dla przedstawienia była kariera, ale przede wszystkim zmienność życiowych losów polskiej, pochodzącej z Podlasia, gwiazdy kina przedwojennego Nory Ney. Wielka sława, nagle przerwane pasmo sukcesów, niełatwa dojrzałość aktorki, wreszcie gorzki schyłek jej życia. Uroda życia to międzynarodowy projekt, przygotowany specjalnie na festiwal „Inny Wymiar”, w ramach projektu Wschód Kultury. Autorzy i wykonawcy przedstawienia pochodzą z Polski, Hiszpanii i Białorusi.

O spektaklu:

Jesteś młody, masz marzenia i plany. Pewność, że da się zmienić świat. I da się osiągnąć, to, co nie udało się innym. I wtedy zdarza się coś zaskakującego, co wywraca Twoją egzystencję do góry nogami. Rodzi żal,  bunt ipytania, czemu musiało się tak zdarzyć i dlaczego zdarza się to właśnie mnie? Czym jest uroda życia? Wiecznym zdrowiem, aktywnością i pasmem ciągłych sukcesów? Czy może istnieniem pomimo zdarzeń, nie pozwalającym realizować marzeń i planów, które jeszcze przed chwilą mieliśmy?

Koncepcja i choreografia: Karolina Garbacik

Muzyka: Natasza Topor i BezRóżuAniRusz

Scenografia i kostiumy: Anna Wojtecka

Multimedia i instalacje: Paweł Dudko

Kreacja i taniec: Julia Dondziło, Alicja Gościewska, Olga Skvortsova, Adam Bartoszewicz, Santiago Bello, Kamil Wawrzuta

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Białystok: Hala Wydziału Architektury, Politechnika Białostocka, ul. Wiejska 45a

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close