Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2014: Spotkanie z Anną Królicą – promocja książki „Pokolenie Solo”

Zdjęcie: Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2014: Spotkanie z Anną Królicą – promocja książki „Pokolenie Solo”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Festiwalu Kalejdoskop 2014 odbędzie się spotkanie z krytyczką tańca, Anną Królicą, autorką książki Pokolenie Solo. Rozmowę poprowadzi Hanna Raszewska.

Z wywiadów wyłania się także obraz oraz specyfika organizacji pracy niezależnych choreografów, nierzadko oparta na strategii równoczesnego działania w kraju i zagranicą, nieustannym byciu w drodze, pomiędzy jednym a drugim projektem. Tymczasowość, nomadyczny tryb życia oraz dążenie do celu i perfekcji wyznaczają im codzienny rytm. Ten zapis spotkań i dyskusji o tańcu tworzy krajobraz polskiej sceny tańca ostatniej dekady, są one także świadectwem zachodzących przemian w choreograficznej praktyce scenicznej. I tak niezaprzeczalnie obok teatru tańca pojawia się miejsce dla nowego tańca i towarzyszącej mu nowej wizji cielesności.

Publikacja książki jest częścią programu Maszyna choreograficzna w ramach projektu Kto inspiruje? Tadeusz Kantor! realizowanego przez Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w latach 2013–2014 i dofinansowanego ze środków Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego. Część wywiadów została przeprowadzona w 2012 roku w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Autor: Anna Królica

Tytuł: Pokolenie Solo. Choreografowie w rozmowach z Anną Królicą

Wydawnictwo: Cricoteka

Rok wydania: 2013
Liczba stron:  484 strony
Format: 147×210 mm

ISBN: 978-83-61213-09-3
Oprawa miękka

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Białystok: Akademia Teatralna, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, ul. Sienkiewicza 14

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close