Białystok/XII Festiwal „Kalejdoskop”: BiałostockiTeatr Lalek „Karnawał zwierząt” – chor. Karolina Garbacik

Zdjęcie: Białystok/XII Festiwal „Kalejdoskop”: BiałostockiTeatr Lalek „Karnawał zwierząt” – chor. Karolina Garbacik

Fot. Krzysztof Bieliński

Wersja do druku

Udostępnij

Odbywający się od jedenastu lat w Białymstoku największy i najważniejszy festiwal tańca współczesnego w północno-wschodniej Polsce. Tegoroczna XII edycja podejmuje temat tożsamości Europy Środkowo-Wschodniej. Na festiwal zaproszono 56 artystów z Polski, Białorusi, Ukrainy i Litwy. Podczas tegorocznego „Kalejdoskopu” zrealizowanych zostanie dwadzieścia wydarzeń.

W ramach festiwalu Białostocki Teatr Lalek pokaże spektakl Karnawał Zwierząt w choreografii Karoliny Garbacik.

O spektaklu:

Czasami największe arcydzieła rodzą się z odpoczynku i zabawy. Charles Camille Saint-Saëns, uznany kompozytor, chciał wypocząć po niełatwych przeżyciach. Postanowił spędzić lato na zabawie lekkimi, żartobliwymi utworami. Tak niewielką przykładał do nich wagę, że zabronił wydać większość z nich aż do swojej śmierci. Wakacyjna zabawa kompozytora – cykl „fantazji zoologicznych” nazwany Karnawałem zwierząt – z czasem stał się najbardziej rozpoznawalnym utworem Camille’a Saint-Saënsa.

Każda z miniatur Karnawału zwierząt ukazuje inne zwierzę: osły, żołwie, słonie, łabędzie… Są one jednak tylko pretekstem do pokazania ludzkich słabości, wartości i relacji. Spektakl inspirowany dziełem Camille’a Saint-Saënsa pozwoli młodym widzom zachwycić się muzyką, a w tańcu i zabawie odkryć cały wachlarz zachowań i emocji, ktorymi kieruje się człowiek.

Muzyka: Charles Camille Saint-Saëns

Choreografia: Karolina Garbacik

Scenografia: Marika Wojciechowska

Koprodukcja: Białostocki Teatr Lalek i Podlaskie Stowarzyszenie Tańca

Premiera: 27 czerwca 2014

Obsada: Patrycja Kozłowska, Anna Łaskarzewska, Izabela Maria Wilczewska, Adam Bartoszewicz, Tomasz Graczyk, Michał Jarmoszuk, Piotr Wiktorko

Zadanie dofinansowane ze środkow z budżetu Miasta Białegostoku.

 PROGRAM

Tekst kuratorski Anny Królicy

Więcej informacji: http://festiwal-kalejdoskop.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Białystok: Białostocki Teatr Lalek, ul. Konstantego Kalinowskiego 1

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close