Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Eryk Makohon – warsztaty

Zdjęcie: Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Eryk Makohon – warsztaty

Fot. Aleksander Joachimiak

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XII edycji Festiwalu Kalejdoskop Eryk Makohon poprowadzi warsztat.

Koszt: 1 warsztat  – 30 zł. Pakiet warsztatów (8 warsztatów) – 190 zł.

Regulamin

Zgłoszenia

Warsztat Eryka Makohona bazuje na wieloletnich poszukiwaniach ruchowych opierających się na doświadczeniach zdobywanych w Śląskim Teatrze Tańca, pracy z tancerzami Krakowskiego Teatru Tańca, praktyce własnej oraz inspiracji metodami reformatorów teatru: Grotowskiego i Barby. Warsztaty wykorzystują elementy techniki tańca współczesnego, tańca fizycznego, polskiej techniki tańca współczesnego i modern. W warstwie ruchowej istotę warsztatu stanowią: policentryzm ruchowy, różna artykulacja impulsu ruchowego, znaczenie ciężaru pędu i pokonywania oporu, operowanie kręgosłupem jak kończyną.

Eryk Makohon – założyciel i dyrektor artystyczny Krakowskiego Teatru Tańca.  Z tańcem związany od 25 lat. Wykłada na Wydziale Teatru Tańca krakowskiej PWST. Uczenie to jego ogromna pasja. Makohon zasłynął nie tylko jako choreograf, przez wiele lat był także tancerzem, w Teatrze Tańca  DF oraz Śląskim Teatrze Tańca, w którym tańczył przez 3 sezony. Tańczył na scenach Polski, Indii, Kanady, USA, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Austrii, Węgier, Norwegii, Korei Południowej, Chorwacji, Rumunii, Iranu, Słowacji, Włoch i innych. Oprócz pracy artystycznej z zespołem Krakowskiego Teatru Tańca prowadzi też regularne zajęcia z grupami Adeptów działającymi przy Krakowskim Teatrze Tańca.

Więcej informacji na stronie: festiwal-kalejdoskop.pl oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Białystok: DanceOFFnia, Studio Działań Kreatywnych, ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10; sob: 10.00-11.30.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close