Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Maciej Kuźmiński „Praca z podłogą” – warsztaty

Zdjęcie: Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Maciej Kuźmiński „Praca z podłogą” – warsztaty

Fot. Aleksander Joachimiak

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XII edycji Festiwalu Kalejdoskop Maciej Kuźmiński poprowadzi warsztat Praca z podłogą.

Koszt: 1 warsztat  – 30 zł. Pakiet warsztatów (8 warsztatów) – 190 zł.

Regulamin

Zgłoszenia

Praca z Podłogą (Floor Work) to wymagająca, ale pełna dynamiki i dobrej zabawy lekcja ruchu w parterze. Charakterystyczne dla lekcji Kuźmińskiego jest budowanie spójnego języka ruchowego, opartego na prostych akcjach jak obracanie, opadanie, czy podróżowanie, a także wykonywanie sekwencji na lewo, prawo oraz na wspak, co stanowi dodatkowe wyzwanie dla orientacji tancerza w przestrzeni. Technika opiera się na wykorzystaniu przepływu energii oraz antycypacji ciężarem ciała. Dynamiczne, osadzone sekwencje proponowane przez Kuźmińskiego składają się na charakterystyczny styl, rozpoznawalny już nie tylko w Polsce, ale stopniowo również zagranicą.

Maciej Kuźmiński – choreograf, tancerz i pedagog młodego pokolenia. Jako choreograf zadebiutował w 2009 spektaklem NIE ZBYT. W 2014 roku jego spektakl Room 40 zdobył Nagrodę Publiczności podczas Polskiej Platformy Tańca 2014. W 2014 i 2015 roku Kuźmiński odbywa pierwsze tourneé ze spektaklami Różnica i Powtórzenie, Room 40 i Maciej Kuźmiński, prezentując prace ponad 40 razy w Polsce, Niemczech, Anglii, Serbii, Holandii, Izraelu i na Węgrzech, oraz zdobywając łącznie 7 nagród. Od 2009 roku Kuźmiński rozwija autorskie techniki ruchu pracy z podłogą oraz Dynamic Phrasing, które wykłada na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie oraz Instytucie Tańca Współczesnego w Belgradzie. Ponadto prowadził zajęcia m.in. dla Warsaw Dance Departament, STW Natalii Draganik, PolskiegoTeatru Tańca, Trinity Laban Student Union w Londynie, Tanzfabrik w Berlinie czy Dance Identity w Graz. Maciej Kuźmiński ukończył z wyróżnieniem studia w Trinity Laban w Londynie (Master of Arts in Choreography oraz Bachelor in Dance Theatre).
http://pl.maciejkuzminski.com/

Więcej informacji na stronie: festiwal-kalejdoskop.pl oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:30

Białystok: DanceOFFnia, Studio Działań Kreatywnych, ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10; sob: 09.30-11.30

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close