Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Maciej Kuźmiński „Room 40”

Zdjęcie: Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Maciej Kuźmiński „Room 40”

Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Kalejdoskop jest organizowany przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca, a za jego kształt odpowiadają dyrektorki Joanna Chitruszko i Karolina Garbacik oraz programatorka Anna Królica. W ramach XII edycji festiwalu odbędzie się pokaz spektaklu Macieja Kuźmińskiego Room 40. Room 40 jest przekuciem refleksji egzystencjalnej na język choreografii. Wykorzystując stan zmęczenia, choreograf ukazuje wirtuozerię tancerzy, a kwestionując konwenanse teatralne krytycznie przygląda się tradycji. Balansując na granicy form, spektakl jest jednocześnie prowokacyjny i poruszający.

 

Magazyn „Dance Tabs” opisał spektakl Room 40 Kuźmińskiego jako „doskonale łączący piękno i koncept”, co trafnie określa styl choreografa. Jego prace, formalnie odważne i operujące osadzonym, dynamicznym ruchem, pokazywane były od 2013 roku ponad 50 razy w 10 krajach. Twórca został również laureatem znaczących nagród za choreografię, w tym Nagrody Publiczności na Polskiej Platformie Tańca 2014, czy II-giej Nagrody i Nagrody Publiczności na międzynarodowym Solo Dance Contest w 2015 w Gdańsku. Kuźmiński ukończył z wyróżnieniem  studia BA Dance Theatre, oraz MA Choreography na prestiżowym konserwatorium Trinity Laban w Londynie.

choreograf: Maciej Kuźmiński
czas trwania: 35 minut

Więcej informacji na stronie: festiwal-kalejdoskop.pl oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Białystok: Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close