Białystok/XIX Festiwal „Kalejdoskop”: Karolina Garbacik „Meet CoPeLia”

Zdjęcie: Białystok/XIX Festiwal „Kalejdoskop”: Karolina Garbacik „Meet CoPeLia”

Karolina Garbacik „Meet CoPeLia”. Fot. Michał Heller

W ramach 19. Festiwalu Tańca Współczesnego „Kalejdoskop” odbędzie się spektakl Meet CoPeLia w choreografii i koncepcji Karoliny Garbacik.

Wersja do druku

Udostępnij

Gdzie się zaczyna a gdzie kończy? Czy gdziekolwiek się kończy…? Niefizyczny a prawdziwy, niematerialny a namacalny – świat technologii, cyfrowych treści, wyselekcjonowanych obrazów. Świat, w którym jesteśmy zanurzeni. Spotkaj w nim CoPeLię – piękną, inteligentną projekcję odwiecznego, ludzkiego pragnienia miłości.

Meet CoPeLia to taneczny spektakl inspirowany powstałym w XIX wieku baletem pt. Coppelia, czyli dziewczyna o szklanych oczach z muzyką Leo Delibes’a. To opowieść, której fabuła rozgrywa się we współczesnym nam świecie, a towarzyszy jej współcześnie zreinterpretowana, przetworzona XIX-wieczna muzyka wraz z multimedialną oprawą oddającą istotę naszej nowej, zintegrowanej rzeczywistości.

Koncepcja i choreografia: Karolina Garbacik
Scenografia i multimedia: Paweł Dudko
Muzyka: Leo Delibes
Muzyka elektroniczna i remix: Wikson Szczygieł
Kostiumy: Łucja Grzeszczyk
Reżyseria światła: Prot Jarnuszkiewicz
Wizaż: Marta Lewkowska
Produkcja: Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca we współpracy z Białostockim Teatrem Lalek i Studiem Działań Kreatywnych DanceOFFnia
Występują: Julia Dondziło, Łucja Grzeszczyk, Katarzyna Wiktorko, Piotr Wiktorko

Zadanie dofinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

Czas trwania: 60 min

Karolina Garbacik – choreograf, pedagog tańca, animator kultury, tancerka, pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Kalejdoskop, dyrektor  Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Białymstoku, prezes Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca, właściciel SDK DanceOFFnia oraz członek Zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca, wykładowca na specjalności Choreografia i Techniki Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi oraz nauczyciel w Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku.

Więcej informacji: festiwal-kalejdoskop.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Białystok: Białostocki Teatr Lalek, ul. K. Kalinowskiego 1

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close