Białystok/XV Festiwal „Kalejdoskop”: Warsztaty tańca współczesnego z Sylwią Hefczyńską-Lewandowską i Leszkiem Bzdylem

Zdjęcie: Białystok/XV Festiwal „Kalejdoskop”: Warsztaty tańca współczesnego z Sylwią Hefczyńską-Lewandowską i Leszkiem Bzdylem

Fot. Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Podlaskie Stowarzyszenie Tańca zaprasza na warsztaty tańca współczesnego z ikonami polskiego tańca współczesnego: Sylwią Hefczyńską-Lewandowską oraz Leszkiem Bzdylem, które odbędą się jako wydarzenie towarzyszące XV jubileuszowej edycji Festiwalu „Kalejdoskop”.

O warsztatach:

„Proponowane zajęcia będą oparte na polskiej technice tańca współczesnego. W bezpośrednim doświadczaniu będziemy badać możliwości ciała pozostającego w ruchu. Pracując nad świadomością tego skąd wypływa impuls i jakie siły fizyczne działają na ciało wprowadzimy ciało w dynamiczny, pełen zwrotów i zmian poziomów ruch. Całość będzie osadzona w polskich rytmach, na początku stonowanych, w wolnym tempie, które wraz z przebiegiem lekcji staną się żywsze i bardziej energetyczne. Zwrócimy uwagę na przepływ energii, adekwatne połączenie ruchu z oddechem, poszerzenie ruchu, podjęcie ryzyka oraz opozycje w ruchu (zakotwiczone w ciele bądź w przestrzeni)”.

– Zapraszam, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska

„Prowadzę warsztat, który w dużej mierze skoncentrowany jest na skodyfikowanej lekcji tańca współczesnego. Jednakże istotnym elementem mojej propozycji jest również relaksacja i improwizacja (zarówno taneczna, jak i aktorska). W trakcie pracy skupiam się na takim przygotowaniu tancerza, aby jego świadomość ciała, świadomość rytmu i ekonomii tańca pozwalały mu efektywnie i swobodnie uczestniczyć w procesie twórczym (przedstawienie teatralne, choreografia)”.

– Zapraszam, Leszek Bzdyl

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy lubią się ruszać i nie boją się zmęczyć,

HARMONOGRAM

Sobota 29 kwietnia:

10.00 – 11.30 Warsztat tańca współczesnego: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska

Niedziela, 29 kwietnia:

10:00 – 11:30 Warsztat tańca współczesnego: Leszek Bzdyl

Cennik:

1 warsztat (1 x 1,5 h) – 30 zł

2 warsztaty (2 x 1,5 h) – 50 zł

Zapisy:

Zapisy przyjmowane są do piątku, 27 kwietnia.

Zgłoszenia można dokonać:

– bezpośrednio w recepcji SDK DanceOFFnia

– telefonicznie +85 652 51 64 lub 666 820 319

– mailowo: studio@danceoffnia.pl

Z  dopiskiem „Kalejdoskop 2018: warsztaty współczesnego”.

Dokonując zgłoszenia należy podać:

1. wybrany warsztat

2. swoje imię i nazwisko

3. numer kontaktowy (w przypadku osób niepełnoletnich prosimy o numer do rodzica/opiekuna)

4. wiek

Miejsce: DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych

ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10
15-703 Białystok

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Białystok: DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych, ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10., w godz. 10.00-11.30 (sob. z Sylwią Hefczyńską-Lewandowską, ndz. z Leszkiem Bzdylem)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close