Białystok/XXIX Dni Sztuki Współczesnej: Podsumowanie projektu „Days for Dancing” Tomasza Bazana

Zdjęcie: Białystok/XXIX Dni Sztuki Współczesnej: Podsumowanie projektu „Days for Dancing” Tomasza Bazana

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Podsumowanie projektu Tomasza Bazana: prezentacja filmu, spotkanie i rozmowa z artystą.

Days for Dancing, niezwykły projekt-performans Tomasza Bazana, odbył się na początku maja w białostockiej Galerii Arsenał. Został zrealizowany i zarejestrowany podczas trzech dni interakcji z artystą. Wszystko opierało się na spotkaniu. Tomasz Bazan tańczył dla odwiedzającej go osoby, realizując jej ideę, marzenie. W trakcie rozmowy ustalali wspólnie ramy i reguły wzajemnego pozostawania ze sobą, tańca czy po prostu rozmowy. Ważny był tutaj kontekst i tożsamość miejsca oraz osoby odwiedzającej, które kształtowały tę medytację.

Tym razem będzie okazja, aby spotkać się z artystą w większym gronie, obejrzeć  zrealizowany przez Tomasza Bazana i Patrycję Płanik film, a także porozmawiać o projekcie. Będzie można poznać wrażenia osób, które uczestniczyły w tym niezwykłym przedsięwzięciu. Uczestnicy porozmawiają współczesnym tańcu, jego miejscu w sztuce oraz miejscu i roli odbiorcy/widza. Czy taniec się ogląda, czy go doświadcza? Kim jest performer, kim odbiorca i czy ma to znaczenie? Czy przestrzeń ma znaczenie? Być może dowiemy się też, czego doświadczał sam artysta podczas tych spotkań?
Rozmowę z artystą poprowadzi Natalia Wilk.

WSTĘP WOLNY.

„DAYS FOR DANCING” jest niezwykłym performancem Tomasza Bazana, ukazującym wartość tańca i spotkania zderzonego z konceptualną sztuką. Tancerz świadomie rezygnuje z kontekstu sceny, widowni aby bez bagażu dramaturgii, narracji i krytyki dokonać aktu artystycznego i szukać realnego kontaktu z człowiekiem. Performance Tomasza Bazana jest silnie oddziałującym aktem uświadomienia sobie tego, co stanie się, jeśli społeczeństwo wymaże artystę, sztukę z przestrzeni społecznej” – MARIA MARICK, Zbąszyń 2013

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Białystok: Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close