Burdag k/Jedwabna: Rob Hayden i Bruno Caverna – podwójny warsztat fizyczny

Zdjęcie: Burdag k/Jedwabna: Rob Hayden i Bruno Caverna – podwójny warsztat fizyczny

Fot. Shoichi Yabuta

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Burdąg zaprasza do swojej siedziby w środku mazurskiego lasu (Burdąg) do udziału w warsztatach, które poprowadzą Rob Hayden – związany ze słynną grupą Ultima Vez, oraz Bruno Caverna – od wielu lat nauczyciel na m.in. festiwalach ImPulsTanz czy Deltebre Dansa. Wspólnie opracowali intensywny, fizyczny  warsztat. Warsztaty zaadresowane są do tancerzy zaawansowanych. Sala będzie do dyspozycji uczestników przez 24 godziny na dobę.

Miejsce:

Burdąg k/Jedwabna,  www.burdagstudio.com

https://www.google.pl/maps/place/Burd%C4%85g/@53.5704098,20.740463,13z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x471d8cb744d9bb37:0x4e5fe6477d11b5b3?hl=pl

Koszt:

Przy zgłoszeniach do 16 października – tylko 680zł całość.

od 17 października  – 800zł

Cena obejmuje udział w całym warsztatcie oraz zakwaterowanie.


Wyżywienie:

Organizatorzy oferują możliwość wykupienia dwudaniowych, pysznych obiadów (mięsnych lub wegetariańskich) = 25zł/osoba/obiad – płatne gotówką na miejscu/. Można również gotować we własnym zakresie.

Zgłoszenia:  sietutanczy@gmail.com
Poziom warsztatów: zaawansowany
Język prowadzenia: angielski

UWAGA!  Liczba miejsc ograniczona Liczy się kolejność zgłoszeń.

W odpowiedzi na zgłoszenie przesłane zostaną dane do przelewu. Gwarancją miejsca na warsztacie jest następnie wpłata do dnia 16 paździrenika 2015. W przypadku nie uiszczenia opłaty do tego terminu, dana osoba traci możliwość uczestnictwa arsztacie, a na jej miejsce zapraszana jest pierwsza osoba z listy rezerwowej. Wysłanie zgłoszenia jednoznaczne jest z akceptacją wyżej wymienionych warunków.

Szczegółowy plan godzinowy na wszystkie dni zostanie ustalony na spotkaniu organizacyjnym w pierwszym dniu warsztatu.

 

Opis warsztatu:

Rob HAYDEN – SIFTING

Celem warsztatu jest uwolnienie przepływu żywych impulsów w ciele, wspomagającego sprzężenie uwagi, intencji i świadomości w pracy twórczej. Warsztaty obejmuja zajęcia na skrzyżowaniu precyzji i organiczności, świadomości przestrzeni i reagowania na jej części składowe, a także umiejętności improwizacji w ramach określonej struktury. Uczestnicy warsztatów każdego dnia zmierzą się z wymagającymi fizycznie ćwiczeniami, które łączą w sobie ryzyko fizyczne, psychologiczne i emocjonalne. Ćwiczenia te stanowią wyzwanie dla indywidualnych ograniczeń uczestników, zachęcając do ich przekraczania. Zadania oparte na świadomości i wrażliwości przestrzennej poświęcone będą zagadnieniom prędkości, lekkości, ciężkości, delikatności i elastyczności, bezruchowi i grawitacji. Głównym celem zajęć będzie wypracowanie „aktu totalnego”, tj. stanu wewnętrznego, w którym performer/ka doskonali umiejętność ruchu rozumianego przede wszystkim jako „czynność teatralna”, a dopiero w dalszej kolejności jako technika.

Bruno CAVERNA – PLAY – FIGHT – martial arts into dancing’ [GRA – WALKA – sztuki walki w tańcu]

Podobnie do innych zwierząt, człowiek jest z natury istotą figlarną. Zabawa sprzyja rozwojowi zdolności motorycznych i nabywaniu nowych umiejętności, jednocześnie leżąc u podstaw wszelkich reakcji twórczych. Warsztat Play-Fight zachęca do ponownego odkrycia inteligencji cielesnej, którą często zatracamy wchodząc w dorosłość. Nasze ćwiczenia odbywać się będą w ramach improwizacji w parach opartej na technikach sztuk walki takich jak capoeira czy rosyjska systema, z równoczesnym uwzględnieniem improwizacji kontaktowej. Wzajemne zaufanie uczestników umożliwi im wejście w strefy sytuacji konfrontacyjnych, rozładowywanych następnie dzięki wspólnie wypracowanej mentalności, w ramach której partnera nie postrzega się jako wroga, któremu należy stawić czoła, lecz osobę ukazującą nasze własne ograniczenia i możliwości. Play-Fight to pokrzepiające doświadczenie na drodze samopoznania poprzez ciało, pełniejszego z każdym kolejnym spotkaniem, obfitującego w momenty samozatracenia i powtórnego odnajdywania siebie, splatającego dusze w bezkresnych opowieściach, pozbawionego nadrzędnej narracji, pełnego niespodzianek i trwale spontanicznego. Zachwyca nas przeżywanie wspólnej podróży podważającej konwencje, zapładniającej niewidzialną przestrzeń wyobraźnią i fantazjami, które pozostają poza granicami zrozumienia kognitywnego.

Poznaj innego, przejrzyj się w nim, ucz się od swojego ciała.

.

O pedagogach:

Rob HAYDEN

Robert dołączył do Ultima Vez w 2002 roku. Z zespołem współpracuje jako aktor i tancerz od ponad ośmiu lat. Jest współtwórcą produkcji BLUSHSonic BoomPUUR i Spiegel, w tym także filmów BLUSH i Hereafter. Występował również w performansach MenskenieuwZwart oraz What the Body Does Not Remember. Oprócz współpracy z Ultima Vez, Hayden współpracuje z innymi artystami z Europy i świata jako performer, kompozytor, reżyser i choreograf. W swojej pracy artystycznej i pedagogicznej korzysta z ponad 20 lat doświadczeń i badań prowadzonych w dziedzinach tańca, teatru i muzyki.Regularnie prowadzi warsztaty międzynarodowe. Mieszka w Brukseli.

Bruno CAVERNA

Urodzony w Rio de Janeiro; od 2000 roku mieszka w Europie. Od zawsze interesował się ruchem ludzkiego ciała oraz badaniem i ekstrapolacją jego ukrytego potencjału. Jako dziesięciolatek podjął naukę capoeiry, którą wykorzystywał w późniejszej pracy akrobaty cyrkowego w 1993 roku. Rok później odkrył taniec współczesny, który okresla jako brakujące ogniwo w swoim rozwoju artystycznym. Od 28 lat w bezkompromisowy sposób pracuje nad zintegrowaną wizją, w której łączy swoje doświadczenia z różnych dziedzin tańca i dyscyplin ruchowych, m.in. capoeiry, tańca współczesnego, improwizacji kontaktowej, qui gong / tai chi oraz rosyjskiej systemy, tworząc własny język ekspresji. Swoje podejście do ruchu opiera na badaniach inteligencji zwierzęcej (występującej u większości ludzi w stanie uśpionym) oraz analizach przepływu wody. Bruno prowadził warsztaty w ponad 30 krajach, m.in. na najważniejszych scenach tańca współczesnego w Europie (ImPulsTanz-Vienna; Ultima Vez/Wim Vandekeybus; Deltebre Dansa Festival; Kalamata Festival). Jako choreograf współpracował m.in. z Norweskim Baletem Narodowym, Academia Superior de Artes de Bogota, MDT-ist Istanbul Opera oraz Frikar Dance Company.

 

Vimeo: https://vimeo.com/user2826618

O miejscu:

 

Dom Pracy Twórczej w Burdągu – od Fundacji:
Oferujemy komfortowe warunki do mieszkania i pracy w pięknym, spokojnym miejscu. Na posesji znajdują się 3 budynki: dom mieszkalny oraz przebudowana obora i stodoła. W oborze znajduje się sala do tańca o wymiarach 13 na 9 m z drewnianą lub baletową podłogą, 4 dwuosobowe sypialnie, kuchnia oraz salon. Budynek posiada ekologiczny system ogrzewania z możliwością klimatyzacji sali. W stodole mieści się duży, 8-osobowy pokój oraz 2 mniejsze – 2- i 3-osobowy, kuchnia i duży taras. W ogrodzie rosną warzywa, słoneczniki i maliny. Jest również staw, w którym można się kąpać. Okolica jest cicha i odizolowana od świata – dookoła pola i lasy. Niedaleko znajduje się piękne i bardzo czyste jezioro Świętajno.

Polecamy dojazd autem, najbliższa stacja PKP i PKS to Pasym bądź Szczytno. Do Szczytna polecamy dojazd PKS-em, można również dojechać do Olsztyna pociągiem, PKS-em lub Polskim Busem, a następnie z Olsztyna pociągiem do Pasymia. W razie problemów z dojazdem jest możliwość zorganizowania transportu ze Szczytna lub Pasymia do Burdąga. Jeśli chcesz przyjechać, ale nie masz transportu, lub jeśli wybierasz się autem i masz wolne miejsca – napisz do nas. Wspólnie zawsze coś wymyślimy.

Kontakt – workshops team:

Ola Bożek-Muszyńska & Ania Regulska & Ola Zdunek
sietutanczy@gmail.com
(+48) 606-706-208

www.burdagstudio.com

https://www.facebook.com/FundacjaBurdag

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Burdąg k/Jedwabna, ul. Kamień Polny 12, Pęcice Małe, warsztaty, początek 6 listopada o 12.00, zakończenie 11 listopada ok. godz. 18.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close