Fundacja Burdąg

Zdjęcie: Fundacja Burdąg

Fundacja Burdąg

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Burdąg powstała z inicjatywy Marysi Stokłosy, prezesa Fundacji. Wspiera eksperymenty, nowatorskie produkcje i projekty edukacyjne w dziedzinie tańca współczesnego, tańca nowego, performensu i artystycznych działań interdyscyplinarnych. Ma na celu rozwój i popularyzację tych form sztuki oraz nowych idei z nimi związanych. Fundacja Burdąg chce zmniejszyć dystans pomiędzy sceną tańca w Polsce i na świecie umożliwiając choreografom, tancerzom i innym twórcom z różnych krajów współpracę w ramach międzynarodowych projektów artystycznych i edukacyjnych. Ważna działalność fundacji to prowadzenie domu pracy twórczej Burdąg na Mazurach.

To właśnie dzięki Fundacjii – działjaącej jako Dom pracy twórczej, udostępniający przestrzeń do pracy i warunki umożliwiające skupienie – powstaje wiele polskich spektakli tanecznych, realizowanych m.in. przez takie zespoły, jak Teatr Dada von Bzdülöw i Teatr Bretoncaffe.

Członkowie Fundacji:

Marysia Stokłosa − prezes zarządu Fundacji Burdąg. Tancerka i choreografka. Ukończyła wydział tańca współczesnego w London Contemporary Dance School at the Place w Londynie (1998-2001), a następnie studia choreograficzne w School of New Dance Development w Amsterdamie (2003-2007). Pracowała w Berlinie u boku Jeremiego Wade‘a. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Olga Stokłosa (Członek zarządu) − ukończyła Wydział Historyczny UW, a następnie Studio Aktorskie w Krakowie. W latach siedemdziesiątych związana z krakowskim Teatrem STU, w latach 80. z Teatrem Janusza Wiśniewskiego. Grała i reżyserowała na wielu scenach w Polsce i zagranicą.

Janusz Stokłosa − kompozytor, pianista, wydawca, producent, pilot, prezes Studio Buffo – pierwszego w Polsce prywatnego teatru muzycznego. Autor ponad 150 partytur muzyki teatralnej i filmowej. Pionier polskiego musicalu: Metro, Piotruś Pan, Romeo i Julia, Panna Tutli Putli.

Obsługa biura Fundacji, koordynacja projektów:

Alesandra Zdunek

zdunekaleksandra@gmail.com

+48 606-706-208

Promocja:

Dominik Skrzypkowski

biuro@burdagstudio.com

dominik.skrzypkowski@burdagstudio.com

+48 792793317

Prezeska Fundacji:

Maria Stokłosa

maria.stoklosa@burdagstudio.com
+48 501024506

powiązane

Ludzie

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close