Burdąg: „Magia Sztuki” – warsztaty dla artystów

Zdjęcie: Burdąg: „Magia Sztuki” – warsztaty dla artystów

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Maria Stokłosa, Joanna Halszka Sokołowska, Aleksandra Markowska i Aleksandra Borys zapraszają do jesiennego Burdąga na weekendowe warsztaty Magia Sztuki.

Prowadzące o warsztatach:

Zapraszamy artystów wszystkich dziedzin do spędzenia czasu w grupie i podłączenia się do drzew, wody, ognia, gwiazd, ruchu oraz dźwięku. Zwrócimy się do przyrody i naszych ciał jako jej części. Przez trzy dni podzielimy się praktykami, które sprawiają, że życie staje się dziwniejsze, spokojniejsze, nudniejsze, pełniejsze, bardziej kolorowe, bardziej o niczym, bardziej o wszystkim, bardziej miękkie. Będziemy leżeć, słuchać, patrzeć, spać, tańczyć, chodzić, biegać, odczuwać, śpiewać, szeptać, latać, wirować i inne (lub nie). Wykorzystamy narzędzia do tworzenia sztuki jako lekarstwa i rytuały rozpoczęcia nowego sezonu.

Zapraszamy do pięknego, jesiennego Burdąga. Zatroszcz się o siebie razem z nami, dzikiem i przyrodą!

Joanna Halszka Sokołowska
głos, ruch, dotyk
Chcę przez te parę dni podzielić się z Wami moimi narzędziami do pracy z głosem, oddechem, wyobraźnią, które przez lata znajdywałam i służyły mi zarówno na drodze rozwoju osobistego, jak i na scenie. Z których korzystałam i dzieliłam się w pracy z aktorami, wokalistami, tancerzami i podczas otwartych sesji pracy z ciałem.

Aleksandra Borys
Praktyka artystyczna, którą chcę się podzielić, opiera się na relacji ciała człowieka do Ziemi i Wszechświata, zarówno na poziomie naukowym, jak i kulturowym. Zakładam, że otoczenie to przedłużenie ciała ludzkiego i vice versa. Ciało, z którym pracuję, to ciało ludzkie, ciało międzygatunkowe, ciało jako Ziemia, ciało jako Układ Słoneczny, ciało jako Wszechświat.

Maria Stokłosa
Inspiruje mnie twórcza praca z ciałem i ruchem zarówno na sali jak i w przyrodzie. Natura jest dla mnie ważnym nauczycielem. Taniec i improwizacja również. Podczas tego warsztatu będę zachęcać Was do znajdywania dzikiej przyjemności w ruchu, bezkresnego rozluźnienia w ciele, utraty kontroli i poddania się rwącym strumieniom twórczej energii.

Aleksandra Markowska
Improwizacja nie zna błędu. To my decydujemy czy coś uznajemy za błąd. A co gdyby traktować każdy „błąd” jak prezent? Jak inspirację do NOWEGO? Poprzez obecność w procesie, akceptowanie „tu i teraz”, dotykanie bezczasowego pola kreacji, możemy to zrobić. No i możemy się dużo i głośno śmiać. Śmiech Nas ocala.

Zapraszam Was w podróż do odkrywania własnego geniuszu w grupie. Do puszczenia „control oceniacza”. Do odnalezienia królowej i błazna w sobie. Do ujeżdżania strachu przed śmiercią Ego. No i śmiech (pamiętajcie). Dużo śmiechu. To podstawa.

Koszt udziału w warsztatach + zakwaterowanie w Studio Burdąg: 640 zł
Zgłoszenia do 30 września na adres: kontakt@fundacjaburdag.com

Wydarzenie: FB

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Burdąg: Studio Burdąg, Kolonia Burdąg 68, 12-122 Jedwabno

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close