Spektakle

Warszawa: „MaMa Perform” – chor. Maria Stokłosa

Zdjęcie: Warszawa: „MaMa Perform” – chor. Maria Stokłosa

Red Bull Flying Bach w Sydney, fot. Incite Images

Wersja do druku

Udostępnij

Tematem przewodnim spektaklu MaMa Perform jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek. Maria Stokłosa zebrała i połączyła to wszystko w serię wieloznacznych obrazów, w których równorzędne role odgrywa to co ważne, to z czego się śmiejemy, świętości, wulgaryzmy i banały życia codziennego. Rola matki nie ulega tu zaszufladkowaniu. Widzimy prawdziwe kobiety, ich troski, ich pytania (o to co tracimy, a co zyskujemy dzięki doświadczeniu macierzyństwa) i ich marzenia o tym jak mogłoby być. Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa.

MaMa Perform jest manifestem, szczerym i prawdziwym przekazem matek, które obok zgody i satysfakcji z pełnionej roli matki, mają również inne aspiracje i cele w życiu. Tym, co połączyło uczestniczki projektu jest potrzeba ekspresji artystycznej, rozwoju, zainteresowanie tańcem współczesnym oraz możliwość pracy i zdobywania doświadczenia u boku znanej na polskiej scenie tanecznej choreografki, Marii Stokłosy.

Choreografia: Marysia Stokłosa

Współpraca artystyczna/udział: Małgorzata Remiarz, Natalia Żuchowska, Jolanta Sambor, Monika Trąbińska, Magdalena Drągowska-Ramaszkan, Marzena Jazowska, Katarzyna Dańska, Agata Brzozowicz, Wilejka Zagórowska

Pomysł/Koordynacja: Wilejka Zagórowska

Czas trwania: 45 minut

Rezerwacje i informacje: magda@fundacjamama.pl

W spektaklu wykorzystano następujące utwory: Bedbugs zespołu Brooks oraz Mamacita zespołu Outkast. Fragment bajki pochodzi z książki Noc bez księżyca (Gefen Shira, Etgar Keret). Tłumaczenie: Agnieszka Maciejowska, Michał Rusinek).

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Projektu jest Ośrodek Kultury Ochoty OKO, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Fundacja Burdąg.

Organizator: Fundacja Mama.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)      logo mama (miniaturka)                      Logo Oko (miniaturka)          Logo AOIA (oryginał)

Logo IT (miniaturka)        Logo Fundacja Burdąg (miniaturka)              Logo ASF (miniaturka)

powiązane

Ludzie

Maria Stokłosa

Maria Stokłosa

Tematem przewodnim spektaklu MaMa Perform jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek. Maria Stokłosa zebrała i połączyła to wszystko w serię wieloznacznych obrazów, w których równorzędne role odgrywa to co ważne, to z czego się śmiejemy, świętości, wulgaryzmy i banały życia codziennego. Rola matki nie ulega tu zaszufladkowaniu. Widzimy prawdziwe kobiety, ich troski, ich pytania (o to co tracimy, a co zyskujemy dzięki doświadczeniu macierzyństwa) i ich marzenia o tym jak mogłoby być. Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa. MaMa Perform jest manifestem, szczerym i prawdziwym przekazem matek, które obok zgody i satysfakcji z pełnionej roli matki, mają również inne aspiracje i cele w życiu. Tym, co połączyło uczestniczki projektu jest potrzeba ekspresji artystycznej, rozwoju, zainteresowanie tańcem współczesnym oraz możliwość pracy i zdobywania doświadczenia u boku znanej na polskiej scenie tanecznej choreografki, Marii Stokłosy. Choreografia: Marysia Stokłosa Współpraca artystyczna/udział: Małgorzata Remiarz, Natalia Żuchowska, Jolanta Sambor, Monika Trąbińska, Magdalena Drągowska-Ramaszkan, Marzena Jazowska, Katarzyna Dańska, Agata Brzozowicz, Wilejka Zagórowska Pomysł/Koordynacja: Wilejka Zagórowska Czas trwania: 45 minut Rezerwacje i informacje: magda@fundacjamama.pl W spektaklu wykorzystano następujące utwory: Bedbugs zespołu Brooks oraz Mamacita zespołu Outkast. Fragment bajki pochodzi z książki Noc bez księżyca (Gefen Shira, Etgar Keret). Tłumaczenie: Agnieszka Maciejowska, Michał Rusinek). Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Projektu jest Ośrodek Kultury Ochoty OKO, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Fundacja Burdąg. Organizator: Fundacja Mama.                                      

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close