Warszawa: „MaMa Perform” – chor. Maria Stokłosa

Zdjęcie: Warszawa: „MaMa Perform” – chor. Maria Stokłosa

Red Bull Flying Bach w Sydney, fot. Incite Images

Wersja do druku

Udostępnij

Tematem przewodnim spektaklu MaMa Perform jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek. Maria Stokłosa zebrała i połączyła to wszystko w serię wieloznacznych obrazów, w których równorzędne role odgrywa to co ważne, to z czego się śmiejemy, świętości, wulgaryzmy i banały życia codziennego. Rola matki nie ulega tu zaszufladkowaniu. Widzimy prawdziwe kobiety, ich troski, ich pytania (o to co tracimy, a co zyskujemy dzięki doświadczeniu macierzyństwa) i ich marzenia o tym jak mogłoby być. Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa.

MaMa Perform jest manifestem, szczerym i prawdziwym przekazem matek, które obok zgody i satysfakcji z pełnionej roli matki, mają również inne aspiracje i cele w życiu. Tym, co połączyło uczestniczki projektu jest potrzeba ekspresji artystycznej, rozwoju, zainteresowanie tańcem współczesnym oraz możliwość pracy i zdobywania doświadczenia u boku znanej na polskiej scenie tanecznej choreografki, Marii Stokłosy.

Choreografia: Marysia Stokłosa

Współpraca artystyczna/udział: Małgorzata Remiarz, Natalia Żuchowska, Jolanta Sambor, Monika Trąbińska, Magdalena Drągowska-Ramaszkan, Marzena Jazowska, Katarzyna Dańska, Agata Brzozowicz, Wilejka Zagórowska

Pomysł/Koordynacja: Wilejka Zagórowska

Czas trwania: 45 minut

Rezerwacje i informacje: magda@fundacjamama.pl

W spektaklu wykorzystano następujące utwory: Bedbugs zespołu Brooks oraz Mamacita zespołu Outkast. Fragment bajki pochodzi z książki Noc bez księżyca (Gefen Shira, Etgar Keret). Tłumaczenie: Agnieszka Maciejowska, Michał Rusinek).

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Projektu jest Ośrodek Kultury Ochoty OKO, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Fundacja Burdąg.

Organizator: Fundacja Mama.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)      logo mama (miniaturka)                      Logo Oko (miniaturka)          Logo AOIA (oryginał)

Logo IT (miniaturka)        Logo Fundacja Burdąg (miniaturka)              Logo ASF (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close