Choreo Lab 2013 – Warszawa/Zürich – „Miasta i taniec – wpływ środowiska miejskiego na pracę choreografów (i na odwrót)” pokaz pracy warsztatowej

Zdjęcie: Choreo Lab 2013 – Warszawa/Zürich – „Miasta i taniec – wpływ środowiska miejskiego na pracę choreografów (i na odwrót)” pokaz pracy warsztatowej

Fot. ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

Tanzhaus  Zürich, Centrum w Ruchu oraz Fundacja Burdąg i Pro Helvetia Warszawa, Szwajcarska Fundacja dla Kultury zapraszają na pokaz pracy warsztatowej Choreo Lab 2013 – Warszawa/Zürich – Miasta i taniec – wpływ środowiska miejskiego na pracę choreografów (i na odwrót). Pokaz jest częścią projektu Choreo Lab Tanzhaus w Zurichu i efektem warsztatów dla polskich i szwajcarskich tancerzy. Pod opieką Marii Stokłosy z Centrum w Ruchu  i Andrei Boll – dyrektor artystycznej Tanzhaus Zürich, choreografowie z Polski i Szwajcarii oraz dwunastu tancerzy pracowało w każdym z miast nad tworzeniem form tańca, której  punktem wyjścia była przestrzeń miasta. Użyte w pokazie obrazy wideo Warszawy, autorstwa Petera Kadara i Lukasa Beleyera, posłużyły do laboratoryjnej pracy nad rzemiosłem i poszerzaniem pola choreograficznych poszukiwań. Dla twórców pokazu – choreografów, tancerzy i artystów wizualnych – wybór tematów związanych z architekturą i energią Warszawy stał się impulsem do proponowania niejednoznacznych, wyrastających z życia miejskiego form tanecznych i performatywnych.

Po pokazie pracy odbędzie się rozmowa z udziałem artystów i publiczności.

W ramach projektu odbyły się dwie sesje warsztatowe: 

Zurich: 21.10. – 25.10. | w Tanzhaus Zürich

Warszawa: 28.10. – 1.11. | w Centrum w Ruchu

Choreografowie:

Emma Murray, Nunzio Impellizzeri (CH)
Korina Kordova Papadimitriou, Magdalena Ptasznik (PL)

Tancerze w Warszawie:

Paulina Grochowska, Magda Fejdasz, Kinga Gintowt, Magdalena Górnicka, Ewa Hubar, Anna Kasprzak, Joanna Krzyżewska, Irad Mazliah, Anna Ochman, Joanna Szkop, Katarzyna Waligóra, Mirosław Woźniak

Foto i wideo:

Peter Kadar, Lukas Beleyer

Opieka artystyczna i merytoryczna: Maria Stokłosa (Centrum W Ruchu/Fundacja Burdąg) i Andrea Boll (dyrektor artystyczna Tanzhaus Zürich).

Organizacja i logistyka: Tanzhaus Zurich/Andrea Boll

Organizacja w Polsce: Fundacją Burdąg

Projekt został zrealizowany w ramach programu Kooperacje 2012-2013. Szwajcaria – Europa Środkowo-Wschodnia, Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia, Przedstawicielstwo w Warszawie. www.prohelvetia.pl

Dojazd kolejką S1 z dw. Zachodniego, Ochota, Śródmieście, Powiśle, Wschodniego w kierunku Otwocka – stacja Międzylesie. Siedziba CWR znajduje się w Wawerskiej Strefie Kultury, 150 m. od stacji kolejowej.

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)          Logo Tanzhaus Zurich (miniaturka)                  Logo Fundacja Burdąg (miniaturka)

Logo Pro Helvetia (miniaturka)

Logo Wawer (miniaturka)

Tanzhaus Zürich : Założony w 1996 roku Tanzhaus Zürich w ciągu swojego istnienia stał się rozpoznawalnym ośrodkiem tańca i sztuk performatywnych w Szwajcarii i Europie. Jego działalność skupia się na wspieraniu profesjonalnych tancerzy i choreografów, zarówno pracujących indywidualnie jak i w zespołach. Łącząc potencjał ośrodka produkcji artystycznej z wielofunkcyjną i innowacyjną przestrzenią do prób i spektakli Tanzhaus organizuje warsztaty, sesje i spotkania, jest centrum informacyjnym na temat tańca, udostępnia artystom przestrzenie do prób i dwie sceny. Od 2012 roku jest gospodarzem corocznego festiwalu tańca współczesnego „zürich moves!”.

Centrum w Ruchu: Centrum w Ruchu powstało w marcu 2013 z inicjatywy Fundacji Burdąg i ma siedzibę w Wawrze k. Warszawy. Jest zrzeszeniem dziesięciu choreografów zarządzanym przez nich samych. Założenie Centrum w Ruchu było reakcją na brak ośrodków, w których artyści tańca i sztuk performatywnych mogą rozwijać swoją pracę – realizować spektakle, prowadzić warsztaty. Pomimo różnych zainteresowań i języków artystycznych, pracujący w Centrum twórcy zdecydowali się działać wspólnie aby prowokować zmiany. Działania Centrum w Ruchu mają stymulować rozwój środowiska tańca i sztuk performatywnych oraz zwiększać obecność tych dziedzin w życiu kulturalnym stolicy.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa - Wawer: Centrum w Ruchu (Wawerska Strefa Kultury), ul. Żegańska 1a, dojazd kolejką S1. WSTĘP WOLNY.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close