Ludzie tańca

Zdjęcie: Korina Kordova

on 8th boulevard. right after sinuous curves. Fot. Jakub Wittchen.

Wersja do druku

Udostępnij

Korina Kordova jest niezależną artystką pracującą w Warszawie. Przed przyjazdem do Polski w 2005 roku, pracowała w ojczystej Brazylii oraz w Holandii. Po roku 2005, przez siedem lat była członkiem zespołu Śląskiego Teatru Tańca, współpracując z wieloma polskimi i zagranicznymi choreografami. Byli wśród nich m.in. Jacek Łumiński (Polska), Anna Piotrowska (Polska), Barbara Bourget (Kanada), Mihai Mihalcea (Rumunia), Idan Cohen (Izrael), Kuik Swee Boon (Singapur), Suzana Gomes (Holandia/Brazylia), Irad Mazliah (Izrael) i Helena Ganjalyan (Polska). Razem ze ŚTT występowała w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

W 2006 roku zaczęła tworzyć własne prace jako niezależny choreograf w ramach Laboratorium Choreograficznego Śląskiego Teatru Tańca. Jest autorką i wykonawczynią spektakli solo pt. Mobile Variations (2006), Night (2006), Karolina (2007) i Borderline (2010). Współpracowała także z Kokoro Dance (Kanada), BalletMet (Stany Zjednoczone), Samovarteateret (Norwegia) oraz TeatremTańca Zawirowania (Polska).

W 2012 roku otrzymała stypendium Alternatywnej Akademii Tańca prowadzonej przez Art Stations Foundation w Poznaniu. Tego samego roku, po przeprowadzce do Warszawy, założyła własny, nieformalny kolektyw artystyczny o nazwie Flesh System, którego celem jest współpraca z innymi niezależnymi twórcami. W ramach Flesh Systemu współtworzyła duety± 30 we are here for youorazOnce/Twice Simultaneouslyz Przemkiem Kamińskim.

W 2013 roku została rezydentką Art Stations Foundation/Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu. W ramach programu rezydencyjnego Solo Projekt 2013 zrealizowała pod opieką artystyczną Busha Hartshorna solopt. on 8th boulevard. right after sinuous curves, którego premiera odbyła się w październiku 2013 roku.

W tym samym roku została wspólnie z Przemysławem Kamińskim rezydentką „maat festival – border line 2013” w Lublinie, co zaowocowało duetem #abyss.witchroulette.

Jest członkiem Centrum w Ruchu – zrzeszenia choreografów związnych ze stolicą. CwR to przestrzeń dla sztuk performatywnych w Warszawie, która powstała z inicjatywy Fundacji Burdąg. Mieści się w budynku byłego gimnazjum udostępnionego przez Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy w ramach projektu Wawerska Strefa Kultury. Odbywają się tu próby do spektakli, warsztaty oraz przedpremierowe pokazy prac. Jest to pierwsza udana próba stworzenia stałego miejsca pracy dla niezależnych choreografów w stolicy związku niezależnych tancerzy rezydujących w Warszawie.

http://korinakordova.com

https://vimeo.com/korinakordova


on 8th boulevard. right after sinuous curves. Fot. Jakub Wittchen.
Korina Kordova, on 8th boulevard. right after sinuous curves. Fot. Jakub Wittchen.
on 8th boulevard. right after sinuous curves. Fot. Jakub Wittchen.
on 8th boulevard. right after sinuous curves. Fot. Jakub Wittchen.
on 8th boulevard. right after sinuous curves. Fot. Jakub Wittchen.
Fot. z materiałów artystki.
Zdjęcie promocyjne on 8th boulevard. right after sinuous curves. Fot. W. Rudzki.
Fot. z materiałów artystki.
Korina Kordova w spektaklu Karolina Fot. Tomasz Zakrzewski, materiały ŚTT
on 8th boulevard. right after sinuous curves. Fot. Jakub Wittchen.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close