Śląski Teatr Tańca, La La Land w ramach Bałtyckich Spotkań Teatrów Tańca w Gdańsku

Zdjęcie: Śląski Teatr Tańca, La La Land w ramach Bałtyckich Spotkań Teatrów Tańca w Gdańsku

Wersja do druku

Udostępnij

 

O spektaklu:

Spektakl inspirowany tzw. Immersive Technologies; Second Life to trójwymiarowy wirtualny świat, wewnątrz którego użytkownicy mogą nawiązywać i rozwijać stosunki towarzyskie. Tworząc własne alter ego i wchodząc do wirtualnego świata praktycznie jako standardowi zwykli ludzie, użytkownicy zależnie od swoich zainteresowań mogą zwiedzać świat, uczyć się języków, tańczyć na koncertach i w dyskotekach, śpiewać, itd. Second Life to świat, w którym dominuje kontakt, interakcja i kreatywność. Wpływ wszechogarniającej techniki na rzeczywistość całego społeczeństwa jest bardzo silny, daje o sobie znać m.in. w formie tzw. wyobrażonego społeczeństwa. Idea po raz pierwszy sformułowana została przez Benedict’a Anderson’a. W świecie wirtualnym natura zmysłowego doświadczenia oraz ludzkich emocji została tu wystawiona na próbę.

Muzyka: Zbigniew Karkowski, Stefan Betke (Pole), Pansonic, Aleksander Lasoń

Choreografia: Jacek Łumiński

Obsada: Korina Kordova, Agnieszka Doberska, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Sebastian Zajkowski, Tomasz Graczyk, Daniel Galaska, Robert Wasiewicz (student PWST)

Wizualizacje: Aleksander Joachimiak

Światła: Łukasz Opieczonek

Premiera:  9 kwietnia 2010

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Opera Bałtycka w Gdańsku, ul. Zwycięstwa 15

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close