Warszawa/IX Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: Teatr Tańca Zawirowania „Navigation Song BD303” – chor. Irad Mazliah

Zdjęcie: Warszawa/IX Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: Teatr Tańca Zawirowania „Navigation Song BD303” – chor. Irad Mazliah

Źródło fot. Instytut Optyki, Orsay.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Navigation Song BD303 nawiązuje do tradycji pieśni nawigacyjnych (ang. navigation songs). Pieśni te – opisujące porty i szlaki wodne – służyły rybakom i żeglarzom jako narzędzie określania pozycji na morzu. Na kanwach historii rybaków powracających na ląd w spektaklu poruszona zostaje tematyka klątwy Kaina i odwiecznej włóczęgi w poszukiwaniu miejsca na ziemi. Navigation Song BD303 przywołuje przełomowe dla ludzkości koncepcje: humanizm Erazma z Rotterdamu oraz idee „Nowego Europejczyka” zawarte w dziele Stephana Zweiga. Podróż przedstawiona w spektaklu jest wyrazem osobistych doświadczeń choreografa, urodzonego w Kanadzie, będącego jednak z pochodzenia Izraelczykiem, wreszcie – zamieszkałego w Polsce, gdzie postanowił stworzyć rodzinę i dom, stając się częścią nowej Europy. Tancerze zabiorą widza w krótką podróż od komfortu anonimowego, teatralnego fotela do przyjemności odczuwania empatii, pasji i wątpliwości.

Choreografia: Irad Mazliah (Izrael)
Tańczą: Korina Kordova, Bartosz Figurski, Szymon Osiński
Czas: 60 minut
Muzyka: Béla Bartók, Igor Krutogolov & Thunderwheel, Goffredo Petrassi, David Bowden, György Ligeti, Julia Kubica / composer, violinist additional music

Bilety w cenie:

Premiera: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy
Kolejne spektakle: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy

Kolejne terminy spektaklu:

25.05.2013 r. godz. 19:00 Stara Prochownia
23.06.2013 r. godz. 18:00 Stara Prochownia

Rezerwacja:
ttzawirowania@gmail.com
tel. 780 555 280

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Stara Prochownia, ul. Boleść 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close