Warszawa: Korina Kordova, Magda Ptasznik – warsztaty improwizacji i instant composition

Zdjęcie: Warszawa: Korina Kordova, Magda Ptasznik – warsztaty improwizacji i instant composition

Fot. z materiałów Magdy Ptasznik

Wersja do druku

Udostępnij

Korina Kordova i Magdalena Ptasznik zapraszają w dniach 6-7 kwietnia na warsztaty improwizacji i instant composition (kompozycji w czasie rzeczywistym). Podczas warsztatu uczestnicy będą pracować nad tym, jak używając improwizacji tworzyć w grupie wspólny taniec. Warsztat otwarty dla osób o posiadających za sobą pierwsze doświadczenia pracy z ruchem. Daty: 6-7 Kwietnia. Godz. 11- 16. Cena: 180 PLN. Zapisy: magda.ptasznik@gmail.com , tel. 781 380 091. 

Korina Kordova, Magda Ptasznik: Pierwsza część dnia warsztatowego poświęcona będzie przygotowaniu do świadomej pracy z przestrzenią, innymi ciałami oraz poznaniu narzędzi improwizacji. W drugiej skupimy się na pracy w grupie, nad tym, jak możemy znaleźć porozumienie w tańcu, jak zauważyć potencjał rozwoju bądź zmiany sytuacji, konfiguracji, atmosfery w przestrzeni. Przyjrzymy się temu, jak utrzymać uważność i otwartość tak, aby tańcząc odkrywać nowe możliwości i za nimi podążać.

 

Prowadzące:

Korina Kordova jest niezależną tancerką/choreografką. Przed przyjazdem do Polski pracowała jako tancerka w Brazylii, skąd pochodzi oraz Holandii. W latach 2005 – 2012 była członkiem zespołu Śląskiego Teatru Tańca gdzie występowała w spektaklach wielu choreografów. Obecnie mieszka w Warszawie. Razem z Przemysławem Kamińskim tworzy kolektyw artystyczny 'Flesh System’. Jest rezydencką programu Solo Projekt 2013 odbywającego się w Poznaniu w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec.

Magdalena Ptasznik, choreografka i tancerka, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie. W 2007 r. ukończyła kurs instruktorski tańca współczesnego przy Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. Stypendystka programu danceWEB 2011 odbywającego się w ramach festiwalu ImPulsTanz w Wiedniu. Rezydentka Solo Projekt 2012 w Poznaniu. Swoje spektakle prezentowała w Holandii, Portugalii, Niemczech, Rumunii, Francji i Polsce. Interesuje się improwizacją i kompozycją w czasie rzeczywistym zarówno jako metodą twórczą, jak i praktyką performerską.

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Warszawa: Astanga Yoga Studio, ul. Gałczyńskiego 4, w godz. 11.00-16.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close