Warszawa: Otwarcie „Centrum w ruchu”

Zdjęcie: Warszawa: Otwarcie „Centrum w ruchu”

Pamiątkowe zdjęcie baletu Opery Nova po spektaklu na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie z prezydentem Bruskim i dyr. Figasem.

Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 23 marca w godz. 14.00-18.00 z  przyjemnością zapraszamy na otwarcie CENTRUM W RUCHU –  pierwszej udanej próby stworzenia stałego miejsca pracy dla niezależnych choreografów w Warszawie.

 CENTRUM W RUCHU jest zrzeszeniem choreografów. Od długiego czasu zbieramy doświadczenia, kształcimy się, a od kilku lat rozwijamy własne ścieżki twórcze w Polsce i za granicą. CENTRUM W RUCHU jest naszą reakcją na zastaną sytuację, na brak ośrodków, w których można rozwijać swoją pracę – tworzyć spektakle, prowadzić warsztaty. Pomimo różnych zainteresowań i języków artystycznych zdecydowaliśmy trzymać się razem, aby prowokować zmiany. CENTRUM W RUCHU to propozycja zbudowania nowych możliwości dla pracy twórczej. Zostało stworzone i jest zarządzane przez samych artystów – budowane jest od potrzeby, od środka, od centrum. CENTRUM W RUCHU ma nas motywować, żeby sobie pozwalać na więcej. Żeby nie być zakładnikami systemu grantowo-projektowego. CENTRUM W RUCHU ma stymulować rozwój środowiska tańca i sztuk performatywnych oraz zwiększać obecność tych dziedzin w życiu kulturalnym stolicy.

CENTRUM W RUCHU współtworzą: Aleksandra Borys, Izabela Chlewińska, Maria Jędrzejewska, Korina Kordova, Agnieszka Kryst, Ramona Nagabczyńska, Weronika Pelczyńska, Magda Ptasznik, Maria Stokłosa, Iza Szostak, Karol Tymiński, Aleksandra Zdunek oraz Wojtek Ziemilski.

CENTRUM W RUCHU to przestrzeń dla sztuk performatywnych w Warszawie, która powstała z inicjatywy Fundacji Burdąg. Mieści się w budynku byłego gimnazjum udostępnionego przez Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy w ramach projektu Wawerska Strefa Kultury. Odbywają się tu próby do spektakli, warsztaty oraz przedpremierowe pokazy prac. Jest to pierwsza udana próba stworzenia stałego miejsca pracy dla niezależnych choreografów w stolicy.

CENTRUM W RUCHU oferuje bezpłatne warsztaty dla lokalnej społeczności, laboratorium nowego tańca dla młodych twórców, a także otwarte pokazy „work-in-progress”, które są zaproszeniem do dialogu o tańcu. Czekamy tam na was!

CENTRUM W RUCHU współtworzą: Aleksandra Borys, Izabela Chlewińska, Maria Jędrzejewska, Korina Kordova, Agnieszka Kryst, Ramona Nagabczyńska, Weronika Pelczyńska, Magda Ptasznik, Maria Stokłosa, Iza Szostak, Karol Tymiński, Wojtek Ziemilski oraz Aleksandra Zdunek (Sie tu tańczy).

W programie:

14:00 – oficjalne otwarcie Wawerskiej Strefy Kultury przez Burmistrza Urząd Dzielnicy Wawer

14:30 – improwizacja artystów CENTRUM W RUCHU z udziałem muzyków Kubatwice Improvize (sala gimnastyczna)

15:00 – 16:00 – spotkanie w CENTRUM W RUCHU (2 piętro, sala 118).

16:00 – 18:00 – Lab Nowego Tańca – zajęcia otwarte

O 19:00 zapraszamy na spektakl Ramony Nagabczyńskiej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

 

Ulotka informacyjna o działaniach CENTRUM

Profil: facebook.com/centrumwruchu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Warszawa WAWER: Budynek Gimnazjum, ul. Żegańska 1A, w godz. 14.00-18.00. Dojazd: Stacja kolejki S1 i autobusu 521: PKP Międzylesie lub 525 (przystanek Pożaryskiego).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close