Śląski Teatr Tańca: Nie całkiem ciemny, nawet kolorowy (na szczycie góry trudno się zgubić) –

Zdjęcie: Śląski Teatr Tańca: Nie całkiem ciemny, nawet kolorowy (na szczycie góry trudno się zgubić) –

Wersja do druku

Udostępnij

Polska premiera najnowszego spektaklu Jacka Łumińskiego, który swą premierę światową (pod tytułem Formosa Olivares) miał 18 sierpnia w Nowym Jorku, podczas Downtown Dance Festival. Pierwszy polski pokaz planowano pierwotnie na wrześniową inaugurację festiwalu Scena Otwarta w Tarnowie – jednak ze względu na kontuzję jednego z tancerzy okazało się to niemożliwe. Tak komentują swoje przedstawienie sami twórcy: „Przestrzeń publiczna, miejsce rozgrywania idei, myśli i opinii pasuje najbardziej tym którzy chcą znaleźć kryjówkę dla swoich niezwykłych poglądów i ideałów przed nachalnym spojrzeniem ciekawskich i destrukcją przeciętności. Spektakl jest rodzajem artykulacji sposobu w jaki można rozumieć zagadnienia tożsamości i inności.”

Nie całkiem ciemny, nawet kolorowy

(na szczycie góry trudno się zgubić)

choreografia: Jacek Łumiński
muzyka: Arturas Brumsteinas, Polska muzyka ludowa, Suicide (band), Kampec Dolores, Diamanda Galas i Antonio Vivaldi

tańczą:  Korina Kordova, Agnieszka Doberska, Sylwia Hefczyńska – Lewandowska, Sebastian Zajkowski, Tomasz Graczyk, Jacek Szwesta, Song Nan

Światła: Paweł Murlik

czas trwania: 50 min

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close