Ludzie tańca

Zdjęcie: Agnieszka Doberska

Agnieszka Doberska, fot. Joachim Smetschka

Wersja do druku

Udostępnij

Agnieszka Doberska – tancerka urodzona w 1980 roku. Absolwentka magisterskich studiów choreograficznych na Anton Bruckner Privatuniversität w Linzu (Austria). Wcześniej na tej samej uczelni otrzymała dyplom BA z pedagogiki tańca, uczyła się też w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu. Ukończyła podstawowy kurs trenerski w systemie Gyrotonic®.

W czerwcu 2009 została tancerką Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Pierwszym bytomskim spektaklem, w którym wzięła udział, było My song, best shoes, the cake, first flight, my friends, the passport, and the work I do rumuńskiego choreografa Mihai Mihalcea. Występowała w projektach przedstawieniach Jacka Łumińskiego, Anki Majcher, Idana Cohena. Wcześniej współpracowała z Teatrem Tańca Alter, wzięła też udział w projekcie Trishy Brown podczas międzynarodowej wystawy sztuki współczesnej „dokumenta 12” w Kassel w Niemczech.

Agnieszka Doberska, fot. Joachim Smetschka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close