Kalisz/Scena dla tańca 2015/Choreografia myśli: Korina Kordova i Przemek Kamiński „#abyss.witchroulette”

Zdjęcie: Kalisz/Scena dla tańca 2015/Choreografia myśli: Korina Kordova i Przemek Kamiński „#abyss.witchroulette”

Fot. Patrycja Płanik

Wersja do druku

Udostępnij

NIE PRZESTAWAJ TEGO CZYTAĆ ALBO STANIE SIĘ COŚ ZŁEGO. Tak naprawdę nie było żadnej rezydencji. Tak naprawdę odbywaliśmy research astralny. Tak naprawdę zbieraliśmy pieniądze na Instytut Choreografii i Czarownictwa. Tak naprawdę wychodziliśmy z siebie. Tak naprawdę to nie jest żaden festiwal. To sabat. Jeżeli otrzymasz ten łańcuszek i nie podzielisz się tą piękną historią, przechwycimy twoje ciało. Wyślij go do 100 osób, a polski taniec zostanie uratowany.

TRAILER

choreografia i wykonanie: Korina Kordova and Przemek Kamiński

dramaturgia: Mateusz Szymanówka

produkcja: Międzynarodowy Maat Festival „Border Line”, Centrum Kultury w Lublinie, przy wsparciu: Centrum w Ruchu

czas trwania: 50 min.

premiera: 17.12.2013, Centrum Kultury w Lublinie

***

Program Choreografia myśli

Celem programu „Choreografia myśli” realizowanego w Teatrze im. W. Bogusławskiego jest nawiązanie do tanecznej tradycji miasta. Kalisz przez lata był jednym z najważniejszych w Polsce ośrodków, w których przedstawiano nowe zjawiska sztuki tańca. Organizatorzy chcieliby powrócić do tej idei zapraszając publiczność na cykl pokazów spektakli tanecznych autorstwa młodych polskich choreografek i choreografów. W programie znajdą się prace Agaty Siniarskiej, Pawła Sakowicza, Ramony Nagabczyńskiej oraz Przemka Kamińskiego i Koriny Kordovej.

W działalności tej grupy artystów skupiają się rozmaite wątki związane z estetyką tańca współczesnego oraz warunkami jego produkcji. Zaproszeni twórcy to osoby pracujące jednocześnie w Polsce i za granicą, prezentujące różne podejścia do tańca. Działają na skrzyżowaniu sztuk, mieszając estetyki i nieustannie poszerzając pole choreografii. Eksperymentują z filmem, literaturą, muzyką i sztukami wizualnymi.

W ramach cyklu uważnie przyjrzymy się myśleniu ciałem i myśleniu o ciele. Integralną częścią prezentacji w Kaliszu będą krótkie, poprzedzające spektakl wprowadzenia autorstwa kuratora programu – Mateusza Szymanówki – podejmujące temat percepcji tańca w kontekście innych sztuk. Każdy wieczór zakończony zostanie dyskusją z artystami, która będzie okazją do przybliżenia ich praktyki, a także formułowania pytań dotyczących choreografii wspólnie z publicznością.

Projekt Choreografia myśli został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Więcej informacji:  www.scenadlatanca.pl

Logo Scena dla tańca (miniaturka)   IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Kalisz: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, pl. Św. Józefa 5

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close