Ludzie tańca

Przemek Kamiński

  • choreograf
  • tancerz
  • performer
Zdjęcie: Przemek Kamiński

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Przemek Kamiński (1989) – tancerz, performer i choreograf.

W 2016 roku ukończył studia na kierunku Dance, Context, Choreography w  HZT Inter-University Centre for Dance w Berlinie.

Pracuje zarówno w kontekście sztuk performatywnych, jak i wizualnych. Interesuje go choreografia rozumiana jako poszerzona praktyka, która przejawia się w wielości formatów i mediów. Jego prace prezentowane były m.in. w Starym Browarze w Poznaniu (w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec prowadzonego przez Art Stations Foundation), HAU Hebbel am Ufer w Berlinie, Kunsthalle Zurich w Zurychu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Nowym Teatrze w Warszawie, Sophiensaele w Berlinie, podczas PQ Prague Quadrennial of Performance Design and Space w Pradze czy Festiwalu Tanztage w Berlinie.

Był choreografem-rezydentem w K3 | Tanzplan Hamburg, Workshop Foundation w Budapeszcie, I.C.I./CCN w Montpellier czy w ramach Wyszehradzkiego Programu Rezydencji Artystycznych w Budapeszcie. Otrzymał stypendia Fonds Darstellende Künste, Berlińskiego Senate Department for Culture and Europe, Instytutu Muzyki i Tańca, Alternatywnej Akademii Tańca Art Stations Foundation w Poznaniu czy Künstlerhaus Lukas w Ahrenshoop. W latacj 2018-2019 był wspierany przez berliński Performing Arts Program (PAP) w ramach programu mentoringowego.

Brał udział w wielu programach edukacyjnych i badawczych, między innymi na Uniwersytecie Artystycznym w Zurychu, w Fondazione Antonio Ratti w Como czy Tanzwerkstatt w Monachium.

Od 2014 roku regularnie współpracuje z berlińską choreografką Isabelle Schad (jako tancerz i asystent). Ponadto występował również w projektach takich artystek i artystów, jak: Juan Dominguez Rojo, Nicole Seiler, Jeremy Shaw, Kirstine Kyhl Andersen, Harakiri Farmers (Dominika Knapik, Wojciech Klimczyk), Wilhelm/Groener, Julian Weber i inni.

 

http://przemekkaminski.com

Przemek Kamiński (z lewej) i Korina Kordova). Fot. Patrycja Płanik.
Przemek Kamiński. Fot. Patrycja Płanik.
Przemek Kamiński (z prawej) z Koriną Kordovą. Fot. Marta Ankiersztejn.
Przemek Kamiński, Mateusz Szymanówka „Nowe nieskończone solo na obuwie sportowe, czas przeszły i grupę osób”. Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.
Przemek Kamiński, Mateusz Szymanówka „Nowe nieskończone solo na obuwie sportowe, czas przeszły i grupę osób”. Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.
Przemek Kamiński „Some Other Things”. Fot. Robert Mleczko.
Przemek Kamiński „Some Other Things”. Fot. Robert Mleczko.

powiązane

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close