Poznań/SBNT na Malcie 2016: Przemek Kamiński, Mateusz Szymanówka „Nowe nieskończone solo na obuwie sportowe, czas przeszły i grupę osób”

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2016: Przemek Kamiński, Mateusz Szymanówka „Nowe nieskończone solo na obuwie sportowe, czas przeszły i grupę osób”

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają na pokaz spektaklu Nowe nieskończone solo na obuwie sportowe, czas przeszły i grupę osób Przemka Kamińskiego i dramaturga Mateusza Szymanówki. Projekt opiera się na praktyce akumulacji cytatów, strategii i metod związanych z nowojorską awangardą taneczną lat 60. XX w. Wspomnienia i fantazje są wprawiane w ruch za pomocą ciała i dźwięku, stając się podstawą nowej, tworzonej na oczach widzów kompozycji.

Notatka z procesu #1 Miejsce:

Nigdy nie byliśmy w Nowym Jorku. O Judson Dance Theater dowiedzieliśmy się z zagranicznych książek. W Polsce raczej nie tańczy się w kościołach. A szkoda.

Performans powstał w ramach rezydencji badawczej towarzyszącej wystawie LET’S DANCE

(Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, 2015)

pomysł: Przemek Kamiński, Mateusz Szymanówka

wykonanie: Przemek Kamiński

Logo ASF (miniaturka)

We współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca i HZT

IMIT (miniaturka)    HZT Logo czerwone (miniaturka)

Szczegółowy program prezentacji

Katalog (pdf)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Galeria Art Stations 2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close