Warszawa/Akademia Otwarta: Pokaz kolekcji dyplomowych Katedry Mody ASP „Smells like fashion” – chor. Marta Ziółek

Zdjęcie: Warszawa/Akademia Otwarta: Pokaz kolekcji dyplomowych Katedry Mody ASP „Smells like fashion” – chor. Marta Ziółek

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Akademia Otwarta Akademia Sztuk Pięknych zaprasza na pokaz kolekcji dyplomowych i innych projektów studentów Katedry Mody. Autorką choreografii do pokazu, inspirowanego muzyką i teledyskami z lat 90. jest Marta Ziółek. Scenografię przygotowała Agnieszka Zawadowska. Tańczą: Iza Szostak, Korina Kordova, Magda Ptasznik.

Inspiracją dla pokazu są lata 90. w muzyce i XXI wiek w modzie. Organizatorzy mówią: Twerk like a teen spirit. Bo trochę tamten spirit, a trochę jednak nie.

Autorki kolekcji dyplomowych Katedry Mody: Zofia Osińska, Dagmara Stawiarska Anna Pogudz.

Wystąpią modele i modelki (Panda Models, Mango Models, zaproszeni goście) na wybiegu w projektach studentów Katedry Mody. Tych eksperymentalnych, będących wynikiem konkretnych zadań i tych indywidualnych, wyrażonych w autorskich kolekcjach. Tancerze pokażą się na scenie w oryginalnych kostiumach z lat 90., wydobytych i przygotowanych przez Hankę Podrazę. Muzyka została wydobyta z pamięci, ale i skomponowana specjalnie na pokaz. Skomponował i zagra Stefan Wesołowski.

Instalację świetlną przygotowują Jacqeline Sobiszewski i Jan Miklaszewski. Fryzury – Jaga Hupało born to create. Make up – Olga Nejbauer.

Całość sfotografuje Robi Zuchniewicz

Kurator wydarzenia: Janusz Noniewicz.
Produkcja: Damian Kalita, Kamila Szuba, Inga Karczewska (ASP)
Realizacja: freeartpromotion

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Dziedziniec ASP, ul. Krakowskie Przedmieście 5

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close