Warszawa/Zielony Jazdów: Improwizacje Centrum w Ruchu

Zdjęcie: Warszawa/Zielony Jazdów: Improwizacje Centrum w Ruchu

Na zdjęciu: artyści Centrum w Ruchu. Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum w Ruchu wraz z zaprzyjaźnionymi artystami eksperymentalnej sceny muzycznej zaprasza na improwizowane spektakle na Zielonym Jazdowie. Na parkiecie w auli plenerowej wśród okolicznych drzew i innych okazów przyrody dojdzie do spotkania ruchu z dźwiękiem.

Narzędziem łączącym performerów w działaniu będzie improwizacja. Poprzez spontaniczny ruch i niebanalne podejście w budowaniu dźwięków będą współtworzyć sytuacje „tu i teraz”. Inspiracje zaczerpnięte z bliskości natury oraz architektury parku zostaną ucieleśnione w subtelnościach ruchów tancerzy. Plener parkowy stanie się integralnym tłem i niepowtarzalną scenografią do działania artystów, ale i bardzo ważnym miejscem spotkania tańca współczesnego z szerszą publicznością.

Artyści związani z Centrum w Ruchu zapraszają  na dwa spektakle improwizowane: 6 Lipca i 31 sierpnia.

Godz. 17:00/ park wokół CSW/ Jazdów 2

6 lipca

Taniec: Izabela Chlewińska, Korina Kordova, Maria Stokłosa, Iza Szostak, Karol Tymiński oraz gościnnie: Meg Foley, Megan Mazarick

Muzyka: Dominik Strycharski

31 sierpnia

Taniec: Aleksandra Borys, Izabela Chlewińska, Ramona Nagabczyńska, Weronika Pelczyńska, Magda Ptasznik, Iza Szostak, Karol Tymiński

Muzyka: KubaTwiceImprovise

CENTRUM W RUCHU jest zrzeszeniem choreografów. Od długiego czasu zbieramy doświadczenia, kształcimy się, a od kilku lat rozwijamy własne ścieżki twórcze w Polsce i za granicą. CENTRUM W RUCHU jest naszą reakcją na zastaną sytuację, na brak ośrodków, w których można rozwijać swoją pracę – tworzyć spektakle, prowadzić warsztaty. Pomimo różnych zainteresowań i języków artystycznych zdecydowaliśmy trzymać się razem, aby prowokować zmiany. Zostało stworzone i jest zarządzane przez samych artystów – budowane jest od potrzeby, od środka, od centrum. CENTRUM W RUCHU ma stymulować rozwój środowiska tańca i sztuk performatywnych oraz zwiększać obecność tych dziedzin w życiu kulturalnym stolicy.

www.centrumwruchu.pl

www.facebook.com/centrumwruchu

logoCEntrumWruchu (miniaturka)   Logo Fundacja Burdąg (miniaturka)         Logo Wawerska Strefa Kultury (miniaturka)           Zielony Jazdów logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Warszawa: park wokół CSW - Zamku Ujazdowskiego, ul. Jazdów 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close