Warszawa/Centrum w Procesie – work in progress: Spotkanie #8 – Renata Piotrowska „SORCERY”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Procesie – work in progress: Spotkanie #8 – Renata Piotrowska „SORCERY”

Fot. Paweł Sakowicz.

Wersja do druku

Udostępnij

W Sorcery powietrze jest głównym tematem i obiektem rytualistycznej eksploracji i manipulacji. Niewidoczna i nieuchwytna, ale witalna substancja staje się odczuwalna poprzez praktyki doświadczania-powietrza i formowania-powietrza. Wywołane atmo-sfery jawią się jako przelotne pola, zjawiska i twory gloryfikacji powietrza, strachu przed nim i nostalgii wobec niego.

Premiera 6 listopada 2015 w Arts Stationa Foundation by Grażyna Kulczyk, Stary Browar, Poznań.
Pokaz dzięki dofinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy.

koncept, choreografia: Renata Piotrowska-Auffret
wykonanie, współpraca artystyczna: Tatiana Kamieniecka, Korina Kordova, Magda Ptasznik
dramaturgia: Eleonora Zdebiak
reżyseria świateł: Joanna Leśnierowska
instalacja: Anna Gołdanowska

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk/Polska
koprodukcja: Fundacja Burdąg/Polska, STSpot / Japonia
partnerzy: Centrum w Ruchu/Polska, Instytut Adama Mickiewicza /Polska
premiera: 6 listopada 2015, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Stary Browar, Poznań

***

Centrum w Procesie – pokazy work in progress

Pokazy work-in-progress to prezentacje spektakli w fazie rozwoju. Odbywają się na różnym etapie zaawansowania pracy – mogą być ukazaniem efektów pierwszych poszukiwań choreograficznych, wyników badań, fragmentów bądź szkicu całości spektaklu. Może to być także eksperyment testujący konkretny pomysł. Prezentacje w Centrum w Ruchu połączone są z otwartymi rozmowami, do których moderowania organizatorzy zapraszają gości, osoby profesjonalnie związane ze sztuką.

Spotkania work in progress dają możliwość sprawdzenia, jak tworzony materiał spektaklu funkcjonuje wobec widza i rozmowy z nim – usłyszenia, w jaki sposób prezentowana wersja oddziałuje, co komunikuje, jakie budzi w nim pytania. Połączenie prezentacji i rozmowy pozwala na wkroczenie we wciąż płynną przestrzeń procesu twórczego, zobaczenie pracy na etapie, w którym wciąż możliwe jest rozwijanie jej w różnych kierunkach; poznanie pytań jakie zadaje sobie twórca oraz metod, jakimi się z nimi mierzy.

Jest to zaproszenie do wspólnej praktyki patrzenia, słuchania i mówienia o choreografii, o tym, jakie doświadczenie proponuje dana praca i jaką pozycję wobec niej zajmujemy.

Organizatorom zależy na usłyszeniu głosu widzów, zetknięciu z ich wrażliwością i nawiązaniu dialogu, tak aby współuczestnictwo, w różnych formach, było wpisane w spektakle, które tworzymy. Z drugiej strony, wspieranie wymiany wewnątrz środowiska tanecznego postrzegają jako ważne dla rozwoju twórczego każdego z nas. W ramach spotkań Centrum w Procesie realizowane są obydwa te postulaty.

Chcemy by te spotkania stawały się okazją do konstruowania języka służącego komunikacji wokół choreografii eksperymentalnej.

Jak dojechać: Stacja kolejki S1 i autobusu 521: PKP Międzylesie lub 525 (przystanek Pożaryskiego)

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka) Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)   Logo Wawerskie Centrum Kultury (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum w Ruchu, Wawerska Centrum Kultury, ul. Żegańska 1A. WSTĘP WOLNY.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close