Warszawa/Centrum w Procesie – work in progress: Co ich porusza #1 – Korina Kordova/Mateusz Szymanówka „Przyjemność”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Procesie – work in progress: Co ich porusza #1 – Korina Kordova/Mateusz Szymanówka „Przyjemność”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Co ich porusza to autoterapeutyczny projekt podejmujący temat wewnętrznej i zewnętrznej motywacji do zajmowania się tańcem. Projekt realizują Korina Kordova i Mateusz Szymanówka.

Nie mam zamiaru karmić twojej niepewności/Chciałam/em, żebyś mnie kochał/Ale wyszło jak zawsze/To nie pierwszy raz, kiedy płacę za przejazd/Dzięki za przejażdżkę donikąd.

W XS zaprezentowane zostaną materiały z pierwszej fazy prób, której centralną częścią była praktyka wspólnego przepracowywania doświadczeń związanych z pracą na scenie tańca współczesnego i teatru tańca, a także różnych innych doświadczeń.

Rozmowę po pokazie poprowadzi choreografka i performerka Marta Ziółek.

Wieczór poświęcony będzie przyjemności.

Korina Kordova – niezależna artystka tańca żyjąca w Warszawie. Po ukończeniu studiów dziennikarskich w São Paulo pracowała jako tancerka w rodzinnej Brazylii i Holandii. W 2005 roku dołączyła do zespołu Śląskiego Teatru Tańca, w którym spędziła 8 lat. Tworzy spektakle solowe (Karolina, Borderline, on 8th boulevard. right after sinuous curves) oraz współpracuje z innymi artystami (Ramona Nagabczyńska, Renata Piotrowska, Isabelle Schad i Przemek Kamiński). Jest współzałożycielką Centrum w Ruchu.

Mateusz Szymanówka – studiował kulturoznawstwo, wiedzę o teatrze i wiedzę o tańcu w Warszawie i Berlinie. Współpracuje z choreografkami i choreografami jako dramaturg. W ostatnim czasie współtworzył projekt […] Agaty Siniarskiej w komunie//warszawa oraz cykl performansów #abyss kolektywu Flesh System (Kordova/Kamiński).

Pokaz work in progress odbywa się w ramach projektu Centrum w Procesie.

Wstęp wolny!

Projekt dofinansowany został ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: XS, ul. Narbutta 27A

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close